On nie tylko wyznał miłość

2022/04/13
14Przystankow 121
Grafika profeto.pl

Bóg nie tylko wyznał nam miłość, kiedy przyjął ludzkie ciało, nie tylko potwierdził to wyznanie miłości na krzyżu, ale właśnie kiedy umierał, wołał o miłość, o to, żeby człowiek nie tylko przyjął Jego miłość, ale żeby Go pokochał. Kiedy nie było czasu na zbędne słowa, Bóg ograniczył się do tego jednego: pragnę. Pragnę ciebie człowieku. Pragnę, żebyś mnie kochał

– mówi ks. Michał Olszewski SCJ w rozważaniu dwunastej stacji „Pan Jezus umiera na krzyżu”.

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stacja dwunasta jest tą najtrudniejszą do zaakceptowania. Wszyscy [tzn. każdy z nas] powinniśmy ćwiczyć się w dobrej śmierci. Zwłaszcza w czasach, w których ten temat został zepchnięty do tematów tabu. Nikt znany z telewizji, instagrama czy facebooka nie powie nam otwarcie o tym, że nasz czas się kiedyś skończy.

Pandemia, która towarzyszy nam już ponad dwa lata pokazała, jak kruche jest ludzkie życie. Pielęgniarki, lekarze, a czasem i ratownicy medyczni mówili o trudzie każdego dnia, gdy prosi się ich o pomoc w skontaktowaniu się z rodziną konkretnego pacjenta. W tych trudnych chwilach nikt nie chciał być sam. Każdy chciał mieć możliwość pożegnania się z najbliższymi. Powiedzenia, że ich kocha, że przebacza i sam prosi o wybaczenie.

Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że każde słowo czy każdy oddech tak naprawdę może być tym ostatnim. Jezus nie miał możliwości kontaktu z uczniami, którzy stali z dala od niego. On powiedział PRAGNĘ i wołał o to, by każdy człowiek go kochał. 

„14 Przystanków” to rekolekcje wielkopostne przygotowane przez Profeto. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej, które prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE. Odcinki rekolekcji „14 Przystanków” ukazują się przez okres Wielkiego Postu do Wielkiego Piątku na portalu profeto.pl.

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Profeto #Bóg ##ksmichałolszewski ##oMichałLegan #miłość #droga krzyżowa #Jezus #Jezus Chrystus #Wielki Post #wielki tydzień
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej