Prymas Anglii i Walii poparł akcję „Różaniec na wybrzeżu”

2018/02/28
prayer-1926473-1920.jpg

Polski “Różaniec do granic” stał się wielką inspiracją modlitewną. Planowany wkrótce brytyjski „Różaniec na wybrzeżu” to akcja, która zaplanowana jest na 29 kwietnia br., czyli w 50. rocznicę legalizacji aborcji. Oficjalnie udało się potwierdzić już 60 miejsc na brytyjskim wybrzeżu, gdzie zgromadzą się wierni.

Prymas Anglii i Walii wyraził poparcie dla akcji „Różańca na wybrzeżu”. Kardynał Vincent Nichols zapewnił organizatorów o swojej modlitwie i przekazał najlepsze życzenia –  list w imieniu prymasa wystosował sekretarz tamtejszego episkopatu.

Ks. Christopher Thomas napisał o potrzebie modlitwy za „wiarę, życie i pokój” w dzisiejszym zsekularyzowanym świecie. Jest to warunek konieczny w głoszeniu prawdy Ewangelii. Kościół musi być stanowczy w tej pracy, aby jego misja głoszenia Słowa Bożego dotarła do wszystkich, którzy żyją w Wielkiej Brytanii.


“Wierzymy, że odmawianie różańca przez około miliona Polaków wzdłuż granic kraju może nie tylko zmienić bieg wydarzeń, ale także otworzyć serca naszych rodaków na łaskę Boga” – powiedzieli organizatorzy.

 

                                          Źródło: pixabay.com, CC0.

Akcja “Różaniec na wybrzeżu” inspirowana jest wydarzeniami w Polsce i Irlandii z 2017 roku. Polska inicjatywa różańcowa skupiła rzesze ludzi, którzy modlili się wspólnie na granicach kraju z okazji setnej rocznicy objawień w Fatimie.

Źródło: Catholic Herald

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Różaniec na wybrzeżu #slider
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej