Rekrutacja wolontariuszy ŚDM w toku

2018/07/13
9396815316-c5ffde07f5-z.jpg

Wszyscy chętni mogą rejestrować się w systemie pod adresem panama2019.pa. Gorąco zachęca do tego dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, ks. Emil Parafiniuk. Nie ma żadne limitu miejsc dla wolontariuszy, którzy będą pracować bezpośrednio przed i w trakcie trwania wydarzenia.

Najlepiej nie odkładać decyzji na później i zgłosić się jak najszybciej, co ułatwi przejście przez procedury, takie jak rekrutacja czy zakup biletów lotniczych. Potrzebne są zarówno osoby doświadczone, które działały w ten sposób na poprzednich ŚDM, ale także rozpoczynające swoją przygodę z tym wydarzeniem.

Warunki, które trzeba spełniać to:

  • wiek od 18 do 30 lat,
  • komunikatywne posługiwanie się językiem hiszpańskim lub angielskim.

Do formularza rejestracyjnego należy dołączyć także list polecający podpisany przez diecezjalnego koordynatora ŚDM lub przez diecezjalnego duszpasterza młodzieży.

Po rejestracji w systemie odbywa się rozmowa rekrutacyjna, prowadzona w w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM. Odbywa się bezpośrednio lub za pomocą Skype’a.

Organizatorzy zakładają, że pełną listę wybranych osób uda się przesłać do Panamy pod koniec lipca. Później, po wakacjach, będą organizowane spotkania integracyjne dla wolontariuszy z Polski.

Według szacunków KBO ŚDM do Panamy może pojechać ok. 200 polskich wolontariuszy pracujących w bezpośrednio przed i w czasie wydarzenia. Na dziś w panamskim systemie rejestracyjnym zgłoszonych jest ok. 150 polskich kandydatów.

Rejestracja wolontariuszy: panama2019.pa

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. Emil Parafiniuk #ŚDM #Światowe Dni Młodzieży 2019 #wolontariat
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej