ŚDM: do Panamy pojedzie oryginalna figurka Matki Bożej Fatimskiej

2018/08/29
virgen-de-fatima.jpg

Po raz pierwszy od 2000 r., figurka opuści Fatimę. Decyzję o zgodzie na peregrynację wydał rektor tamtejszego sanktuarium, motywowany szczególnym nabożeństwem, jakim darzył figurkę Jan Paweł II, inicjator ŚDM, oraz maryjnością Panamczyków.

Miejscem, w którym m.in. znajdzie się figurka, będzie kaplica adoracji w klasztorze Misjonarek Miłości, leżącym przy parku, w którym będą odbywać się główne wydarzenia spotkania młodzieży. Pojawi się także podczas czuwania i odmawiania różańca z papieżem  oraz Mszy zwieńczającej spotkanie z młodymi w Panamie. Całkowity czas, jaki spędzi figurka w państwie organizującym ŚDM, zamknie się w dniach od 21 do 29 stycznia 2019 r.

Warto przypomnieć także o tym, że do Panamy uda się również ikona Matki Bożej Częstochowskiej, która peregrynuje po świecie w intencji obrony cywilizacji życia. Postać Maryi będzie bardzo istotna dla przyszłorocznego wydarzenia, o czym wspominał także koordynator generalny komitetu organizacyjnego ŚDM w Panamie, ks. Romulo Aguilaro. Jedną z głównych postaci, podczas spotkania młodych, będzie Matka Boża Starsza – patronka Panamy. Zachęcono również episkopaty na całym świecie, by młodzi przybywający na ŚDM, zabrali ze sobą wizerunki maryjne, najbardziej czczone w ich krajach.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Fatima #Jan Paweł II #Matka Boża Częstochowska #Matka Boża Fatimska #Panama #papież Franciszek #ŚDM #światowe dni młodzieży
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej