„Czyściec” – w kinach od 23 października

2020/10/17
mkk

Najnowszy film Michała Kondrata, twórcy „Dwóch Koron” oraz „Miłości i Miłosierdzia”, będzie miał swoją premierę 23 października.

„Czyściec” to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat. To próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji. To także przypomnienie postaci najbardziej znanych mistyków - w tym Fulli Horak (w roli Małgorzata Kożuchowska) oraz m.in. św. Faustyny Kowalskiej, św. Stanisława Papczyńskiego czy wreszcie św. Ojca Pio. W produkcji usłyszymy również grono ekspertów zajmujących się tematyką czyśćcową - wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała.

„Czyściec to film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia po śmierci i tego czy możemy mieć na nie wpływ. Przypuszczam, że wiele osób po obejrzeniu filmu „Czyściec” zmieni swoje myślenie na ten temat” - mówi reżyser Michał Kondrat.

Fulla Horrak (Młgorzata Kożuchowska) pod wpływem znajomości z bardzo wierzącą kobietą powraca do porzuconych przed laty wartości. Podczas modlitwy doznaje duchowego objawienia. Nawiedza ją dusza Magdaleny Zofii Barat, założycielki zgromadzenia Najświętszego Serca. Fullię odwiedzają również dusze Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus, Joanny d’Arc.  Odsłaniają przed nią tajemnice na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie doświadczenia Fullia opisuje w książce pt. „Piękna Pani”.

W filmie obok Małgorzaty Kożuchowskiej występują m.in.: Marcin Kwaśny, Olga Bończyk, Henryk Gołębiewski, Ida Nowakowska, Maria Niklińska.

/ut

Tomasiak Ula

Ula Rychlik

Teolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#kultura #film #kino #Michał Kondrat
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej