Książki polecane w marcu

2014/03/12

iwpax1Kościół wczesnego średniowiecza
Daniel-Rops, IW PAX, Warszawa 2014
Kolejny tom historii Kościoła jednego z najsłynniejszych historyków zaczyna się opisem życia biskupa Hippony, którego myśl będzie przyświecać wielu pokoleniom przez wieki. Kończy się refleksją nad przełomem w połowie XI stulecia, kiedy to w Europie zaczyna się kształtować wspólnota chrześcijańska (christaianitas).


 iwpax2Bóg ryzykant
Michael Ball, IW PAX, Warszawa 2006
Wspaniała lektura na czas Wielkiego Postu. Świeże, wręcz młodzieńcze spojrzenie na ewangeliczne przypowieści. Historia marnotrawnego syna, nierozsądnych panien, obrotnego rządcy czy wdowy naprzykrzającej się sędziemu – odczytana zostaje jako wzorzec ludzkich zachowań, a jednocześnie przymiotów Boga.

fijałkowskiŚwiadek Prawdy Włodzimierz Fijałkowski
Dorota Kornas-Biela, Wydawnictwo Gaudium, Lublin 2013
Pierwsza książka charakteryzująca sylwetkę naukową, społeczną, psychologiczną i duchową profesora Włodzimierza Fijałkowskiego.

gora…znaczy Ksiądz
o. Jan Góra, Joanna Kubaszczyk, Polwen, Radom 2014
Boży wariat i charyzmatyczny wizjoner. Organizator spotkań nad Lednicą. Nieuleczalnie chory na „chorobę papieską”. W szczerej rozmowie nie przebiera w słowach. Znowu szaleje, spala się, wymaga i… kocha.

Wojtyla-JPII_Jestem bardzoJestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003
papież Jan Paweł II, bp Karol Wojtyła, ZNAK, 2014
Dawno już żadna książka nie wzbudziła tylu kontrowersji. Jak napisł kard. Stanisław Dziwisz: „Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie”.

 

 

 

(kw)

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej