Laboratorium Miłości. Tom 1: Przed ślubem

2014/03/11

lab1Od lat tysiące studentów uczelni warszawskich uczestniczy w projektach Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego „Soli Deo”. Co takiego sprawia, że z własnej nieprzymuszonej woli przychodzą na uczelnie na godz. 20 i wychodzą po 22?

Odpowiedź na to pytanie posiada Zbigniew Kaliszuk, wieloletni lider Soli Deo, a także autor już 4 książek. Po trylogii „Katolika” (Katolik frajerem?”, „Katolik ofiarą? Miłość i cierpienie”, „Katolik talibem?”) przyszedł czas na nowy cykl. Tym razem jest to „Laboratorium Miłości”. Zbigniew Kaliszuk jest redaktorem książki, który po raz kolejny wykorzystał sprawdzony model z trylogii „Katolika”: zebrać wypowiedzi ekspertów, celebrytów i praktyków danego zagadnienia. Nie ograniczył się jednak tylko do uporządkowania tekstów, ale wielokrotnie dodał coś od siebie. A jaki ma to związek z Soli Deo i wieczornymi spotkaniami? To właśnie fragmenty konferencji pt.:”Laboratorium Miłości”, “Sympatia-Miłość-Małżeństwo”, “Wierność jest sexy!” zostały wykorzystane w najnowszej publikacji Kaliszuka.

W Tomie I znajdziemy odpowiedzi na pytania trapiące młodych, nie tylko zakochanych i narzeczonych. A są to m.in.: czym jest miłość, co to znaczy kochać, jak znaleźć prawdziwą miłość, czy wpływ rodziców ma znaczenie, co z tym seksem przed ślubem, o jak rozwiązywać konflikty, a wreszcie jeśli młodzi zakochani to przetrwają, mogą przeczytać rozdział o ślubie.

Sukces sprzedażowy i medialny serii „Katolik” pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu pozycje. Cóż bowiem dostajemy? Ekspercką pigułkę dotykających naszego codziennego życia, a wszystko przeniknięte, bardzo subtelnie naszą wiarą. Po raz kolejny okazuje się, że Pan Bóg stwarzając świat zadbał o porządek i harmonię, a Kościół głosząc Jego prawdy, stara się tylko pomóc. Wystarczy posłuchać lub przeczytać.

Niestety ASK Soli Deo działa tylko w Warszawie, dlatego odbiorcami konferencji mogli być dotychczas tylko studenci uczelni warszawskich, dla nich „Laboratorium Miłości” będzie świetnym przypomnieniem, dla innych – młodych zakochanych – pozycją obowiązkową, która może pomóc przygotować się do największej i najtrudniejszej przygody życia – małżeństwa i rodziny.

 

Karol Wyszyński

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej