WTK: Oferta Instytutu Wydawniczego PAX na 100-lecie niepodległości Polski i 50. rocznicę śmierci Zofii Kossak

2018/05/18
32634538-2124665114215272-7207662821629231104-n.jpg

Na czytelników podczas czterech majowych dni – od 17 do 20 maja – na PGE Narodowym, czeka blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców i 1500 wydarzeń zorganizowanych w ramach IX Warszawskich Targów Książki (WTK). Wśród nich ciekawa oferta Instytutu Wydawniczego PAX, który na stoisku nr 39/BK prezentuje publikacje o tematyce historycznej, religijnej i społecznej.

Miłośnicy czytania mają niepowtarzalną okazję do zdobycia autografów ulubionych autorów, zapoznania się w jednym miejscu z ofertą wydawców ze świata i z całej Polski, zakupu książek i uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach. Zwracamy uwagę na interesującą ofertę Instytutu Wydawniczego PAX, przygotowaną w związku z trwającym rokiem jubileuszu polskiej niepodległości i 50. rocznicą śmierci wybitnej pisarki katolickiej Zofii Kossak-Szczuckiej.

W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szczególne miejsce w programie zajmuje tematyka powiązana z tym wydarzeniem. Organizatorzy chcą pokazać, jak zmieniła się Polska przez ostatnie 100 lat w sferze kultury, języka, literatury, ale nie tylko. Na Targach będzie też miało miejsce wiele spotkań wokół premier książek związanych z rocznicą.

Nakładem IW PAX ukazało się w tym roku niezwykle interesujące kalendarium narodzin II Rzeczypospolitej – “Listopadowe dni” autorstwa Piotra Wróbla. W listopadzie 1918 roku toczyła się w Polsce gra o wielką stawkę – o przyszłość państwa. Walczono nie tylko o jego odbudowę, o złączenie w całość kilku nierównych i niepodobnych do siebie części. Decydowało się też jaka owa Polska będzie. Zestawiając kalendarium, autor kładzie nacisk na fakty, prezentuje wiele cytatów, in extenso dokumenty, by czytelnik mógł wypracować sobie własną interpretację wypadków z jesieni 1918 roku.

W bieżącym roku mija 50. lat od śmierci Zofii Kossak-Szczuckiej. Znakomita polska pisarka i publicystka, działaczka konspiracji, więźniarka KL Auschwitz-Birkenau i Pawiaka. Zaangażowana czynnie w Powstaniu Warszawskim. Była współzałożycielką Frontu Odrodzenia Polski i Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Warto powracać do jej literatury, szczególnie w roku jubileuszu naszej narodowej wolności. Seria książek Zofii Kossak-Szczuckiej znajduje się w ofercie Instytutu Wydawniczego PAX i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. W tym roku ukazało się nowe wydanie książki tej autorki, pt. „Nieznany kraj”. Publikacja pokazuje „drogę” Śląska do Polski odrodzonej w nowym kształcie geograficznym po 120-letniej niewoli.

marklucz

Książki, po które wciąż chcemy sięgać. Mija 50 lat od śmierci Zofii Kossak-Szczuckiej

Niezwykła książka Zofii Kossak – Nieznany kraj [IW PAX]

Listopadowe dni [Instytut Wydawniczy PAX]

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#1918 #historia #książka #Listopadowe dni #niepodległość #Nieznany kraj #Odzyskanie Niepodległości #PGE Narodowy #śląsk #slider #Warszawskie Targi Książki #WTK #WTK 2018 #Zofia Kossak
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej