Każde dziecko ma prawo kochać (WIDEO)

2016/07/25
jeden-z-nas-spot.png

Każde dziecko pragnie kochać i ma prawo do tego, by być kochane – przekonuje krótki spot wideo przygotowany przez Fundację “Jeden z nas”. Twórcy poprosili 11 dzieci, by opowiedziały o kimś najważniejszym w ich życiu. W nagraniu wzięły udział dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”.

Fundacja “Jeden z nas” dociera do coraz większej liczby potrzebujących z fachową konsultacją, rzeczową informacją i konkretną wiedzą na tematy związane z bioetyką i prolife. Przygotowano również plakaty Poradni Bioetycznej i portalu jedenznas.pl, zaprojektowane w taki sposób, by każdy mógł łatwo wydrukować je na domowej drukarce.  Przy okazji zaprezentowanego spotu, Fundacja prosi o pomoc w ich rozpropagowaniu. – Wydrukujcie, proszę, dowolną ilość plakatów i rozwieście w miejscach Wam bliskich – gablotach parafialnych, przy poradniach życia rodzinnego, w różnych ośrodkach pomocy i wsparcia, przekażcie Waszym kapłanom, lekarzom oraz tym, którzy byliby zainteresowani otrzymaniem wsparcia – apeluje Jakub Bałtroszewicz z Fundacji “Jeden z nas”.

Fundacja „Jeden z nas” istnieje od 10 kwietnia 2014 r. Organizacja jest członkiem założycielem Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us” z siedzibą w Brukseli (www.oneofus.eu). Jest również częścią Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia (federacjazycia.pl) z miejscem w Zarządzie Federacji. Fundacja skupia swoje działania zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Jest jedyną polską organizacją pro-life działającą przy Parlamencie Europejskim. Posiada status oficjalnego lobbysty, co pozwala jej na realny głos w strukturach unijnych.

Dotychczas wśród znaczących osiągnięć Fundacji jest zbiórka w Polsce blisko 300 000 podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Jeden z nas, mającą na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego w ramach prawa i polityki budżetowej Unii Europejskiej oraz doprowadzenie 10 kwietnia 2014 r. do publicznego wysłuchania tego projektu w Parlamencie Europejskim (eurodeputowani niezależnie od upodobań politycznych wysłuchali postulatów i propozycji zmian w prawie europejskim). Organizacja przyczyniła się m.in. do produkcji i promocji filmu Grzegorza Brauna Nie o Mary Wagner, który opowiada o losach kanadyjskiej działaczki pro-life. Ponadto Fundacja ma na swoim koncie wiele sympozjów i kongresów, m.in.: „Polska. Europa. O miejsce dla klauzuli sumienia” czy „Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan” (który swoją kolejną odsłonę planuje na listopad 2016 roku).

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bioetyka #dziecko #Grzegorz Braun #integracja #Jeden z Nas #Mary Wagner #miłość #ochrona życia #pro-life #Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” #UE #Unia Europejska #zespół Downa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej