Do 28 lutego br. można jeszcze zgłaszać prace konkursowe – filmy, programy telewizyjne, radiowe oraz multimedialne, video clipy, strony internetowe.
Dotychczas zgłoszone prace festiwalowe pochodzą m.in. z: USA, Ukrainy, Indii, Włoch i z Polski. Pełna lista oraz zwiastuny są sukcesywnie aktualizowane na stronie www.ksfNiepokalana.pl.
Propozycje konkursowe (filmy fabularne, dokumentalne, amatorskie, edukacyjne, programy telewizyjne, radiowe i multimedialne, video clipy oraz strony internetowe) na DVD/CD lub w postaci plików przesłanych przez internet – można nadsyłać w terminie do 28 lutego 2018 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu.
Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie autorów prac nie tylko o tematyce religijnej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki maryjnej oraz związanych z ogłoszonym przez Episkopat Polski Rokiem św. Brata Alberta, ale także o tematyce patriotycznej, nawiązujące do 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zwłaszcza zaś roli Kościoła w jej odzyskaniu.
Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz Komitet Organizacyjny Festiwalu „KSF Niepokalana 2018” serdecznie zaprasza na XXXIII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów “KSF NIEPOKALANA 2018”. Projekcje i zakończenie Festiwalu odbędą się od 20 do 28 maja 2018 r w Jozefowie i w Warszawie.
Tradycyjne hasło Festiwalu brzmi: „Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną” nabrało szczególnego znaczenia w w roku ubiegłym – Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Boskie Fatimskiej i powołania Rycerstwa Niepokalanej oraz 300-lecia Koronacji MB Częstochowskiej.
Warto przypomnieć, że na Festiwal “KSF Niepokalana 2017” nadesłano rekordową ilość 240 prac festiwalowych: z 22 krajów: Australii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Indonezji, Litwy, Białorusi, Czeskiej Republiki, Dominikany, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Kanady, Korei Płd., Rosji, Ukrainy, USA, Singapuru, Zimbabwe i Polski.
GRAND PRIX otrzymał Paweł Woldan za spektakl telewizyjny “Totus Tuus” o Janie Pawle II i Fatimie.
Nagrodzono cztery filmy o Fatimie, w tym film fabularny Andresa Garrigo “Fatima – ostatnia tajemnica”.
Andres Garrigo z Goya Producciones z Hiszpanii oraz Jacek Kurski – prezes Telewizji Polskiej zostali laureatami dorocznej nagrody KSF im. Juliana Kulentego „Media w służbie Ewangelii”.
Serdecznie zapraszamy na tegoroczny Festiwal!
mak