Zróbmy razem serial!

2019/08/21
postacie-swieci-bohaterowie-1.png

Seriale zyskują coraz większą popularność wśród młodych jak i dorosłych osób. A co gdyby stworzyć animowany serial o świętych dla dzieci?

Autorzy pomysłu chcą dać rodzicom narzędzie do budowania świata wartości. Serial „Wszyscy Święci” będzie towarzyszyć dzieciom w trudnych chwilach. Prawdziwi bohaterowie – Święci – dają przykład, że w każdej sytuacji istnieje dobre wyjście, bez krzywdzenia drugiego człowieka i z pełnym szacunkiem dla jego odrębności. Ich historie są uniwersalne i ponadczasowe, to stanowią doskonały początek rozmów z dzieckiem o pomaganiu, wybaczaniu, szacunku czy przyjaźni. To wszystko pozbawione moralizatorstwa i taniej estetyki.

Animowany serial dla dzieci ma mieć 26 odcinków, a ich głównymi bohaterami będą Franek i Matylda, którzy mierzą się z codziennymi trudnościami znanymi każdemu dziecku. W chwilach samotności, zazdrości, czy poczucia niesprawiedliwości odnajdują pocieszenie i radę u Świętych, którzy uczą ich swoim przykładem.

– Tworzymy serial animowany „Wszyscy Święci” jako antidotum na bezwartościową treść, która sączy się z ekranów do głów dzieci. Sięgamy po autorytety, którymi można się inspirować w codziennym zmaganiu z wyzwaniami codzienności, przeciwnościami i odrzuceniem – mówią producenci serialu, Paweł Pewny i Jacek Weigl.

Jednak, aby serial mógł powstać potrzebna jest pomoc darczyńców. Jeżeli chcielibyście wesprzeć tę inicjatywę, warto zajrzeć na: https://swieci.film/.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#animacja #nowość #serial #serial animowany #serial dla dzieci #święci #wszyscy święci
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej