Home / Rozmaitości / Zróbmy razem serial!
postacie-swieci-bohaterowie-1.png

Zróbmy razem serial!

Seriale zyskują coraz większą popularność wśród młodych jak i dorosłych osób. A co gdyby stworzyć animowany serial o świętych dla dzieci?

Autorzy pomysłu chcą dać rodzicom narzędzie do budowania świata wartości. Serial „Wszyscy Święci” będzie towarzyszyć dzieciom w trudnych chwilach. Prawdziwi bohaterowie – Święci – dają przykład, że w każdej sytuacji istnieje dobre wyjście, bez krzywdzenia drugiego człowieka i z pełnym szacunkiem dla jego odrębności. Ich historie są uniwersalne i ponadczasowe, to stanowią doskonały początek rozmów z dzieckiem o pomaganiu, wybaczaniu, szacunku czy przyjaźni. To wszystko pozbawione moralizatorstwa i taniej estetyki.

Animowany serial dla dzieci ma mieć 26 odcinków, a ich głównymi bohaterami będą Franek i Matylda, którzy mierzą się z codziennymi trudnościami znanymi każdemu dziecku. W chwilach samotności, zazdrości, czy poczucia niesprawiedliwości odnajdują pocieszenie i radę u Świętych, którzy uczą ich swoim przykładem.

– Tworzymy serial animowany „Wszyscy Święci” jako antidotum na bezwartościową treść, która sączy się z ekranów do głów dzieci. Sięgamy po autorytety, którymi można się inspirować w codziennym zmaganiu z wyzwaniami codzienności, przeciwnościami i odrzuceniem – mówią producenci serialu, Paweł Pewny i Jacek Weigl.

Jednak, aby serial mógł powstać potrzebna jest pomoc darczyńców. Jeżeli chcielibyście wesprzeć tę inicjatywę, warto zajrzeć na: https://swieci.film/.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#animacja, #nowość, #serial, #serial animowany, #serial dla dzieci, #święci, #wszyscy święci