Wielka Pokuta na Jasnej Górze

2016/10/15
narodowa-pokuta-jasna-gora-yt-16.png

Ponad 100 tys. wiernych zgromadziło się 15 października na Wielkiej Pokucie – całodniowej modlitwie przebłagalnej za grzechy narodowe, która odbyła się na Jasnej Górze. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski. 

Modlitwa tysięcy zgromadzonych wiernych z całej Polski obejmowała grzechy narodowe, takie jak: aborcja, pijaństwo, zawiść czy uwikłanie w komunizm. Inicjatorem modlitewnego spotkania była Fundacja Solo Dios Basta. Pomysłodawcą i współorganizatorem był Lech Dokowicz, producent i reżyser filmów o tematyce duchowej. Spotkanie animował ks. Dominik Chmielewski SDB, a konferencje i modlitwy prowadzili brazylijscy misjonarze – ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, przełożeni wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

– Są grzechy zbiorowe, kiedy ludzie publicznie grzeszą. A więc potrzebna jest pokuta publiczna za publicznie popełniane grzechy, za które odpowiada społeczeństwo, ponieważ je pochwala, nie protestuje przeciwko nim, nic nie czyni w tym kierunku, aby wyzwolić się z nich. Nie protestuje przeciwko nim, ale działa niesprawiedliwie, nikt się na to nie oburza. Na tym polega społeczny grzech – chociaż ja tego nie uczyniłem, nie powiedziałem, jednak potrzeba, aby wszyscy razem odpowiedzieli za społeczne zło i publicznie czynili pokutę – przekonywał w homilii abp Stanisław Gądecki.

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#abp Stanisław Gądecki #Jasna Góra #Wielka Pokuta
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej