Modlitwy za nasze Mamy

2023/05/26
AdobeStock 591033074
Fot. Adobe Stock

Dziś obchodzimy Dzień Matki. Warto nasze Mamy w ich święto obdarować nie tylko kwiatami i upominkami, ale i modlitwą. Poniżej znajdziecie propozycje modlitw za Mamy żyjące i te, których już nie ma z nami na tym świecie. Wszystkiego dobrego Kochane Mamy!

Modlitwa za mamę I

Dziękuję Ci, Boże Ojcze, za moją mamę! Za jej pomoc i dobroć, za to kochające mnie serce dziękuję Ci, Boże. Błogosław ją nieustannie, obdarzaj zdrowiem i licznymi powodami do radości. Pomagaj jej wykonywać obowiązki, dodawaj sił w pokonywaniu trudności. Niech w każdej chwili ma w Tobie oparcie, niechaj doświadcza Twojej miłości. Błogosław, Boże, mojej matce. Najświętsza Matko Chrystusowa, moją kochaną mamę miej w swojej opiece. Amen.

Modlitwa za mamę II

Boże Ojcze, dziękuję Ci za miłość do mojej mamy, która jest zaszczepiona w sercu moim. Nie dopuść, aby to uczucie kiedykolwiek wygasło we mnie; chroń mię od tego wszystkiego, co by ją zmartwić lub zasmucić mogło i nie pozwól, abym zapomniał, że jej życie, wychowanie i opiekę winien jestem. Nie mogę się jej odwdzięczyć za wszystkie dobro jakie mi wyświadczyła, Ty więc, o mój Boże, nagródź ją za mnie. Ześlij na nią wszystko co dobre, pozwól jej długo i szczęśliwie żyć, a mną tak kieruj, ażebym zawsze ją szanował i kochał, żadnej przykrości jej nie sprawił, a z czasem stał się podporą w jej starości.
Amen.

Modlitwa do Matki Bożej za rodziców

Najukochańsza Matko moja Maryjo, niewymowne szczęście stało się Twoim udziałem, że najświętsze ze wszystkich dzieci, jakie kiedykolwiek na ziemi żyły, to jednorodzony Syn Boży, który Ciebie Matką nazywał i był we wszystkim posłuszny. Wiem o tym, najdroższa Matko Maryjo, że tylko wtedy Panu Bogu i Tobie podobać się mogę, że tylko wówczas zasłużę sobie, by być szczęśliwym(ą) na ziemi, a kiedyś w niebie będę mógł(a) cieszyć się z Aniołami, jeżeli moim rodzicom będę posłuszny (a), pragnąc sprawiać im jak najwięcej radości. Na nowo to dzisiaj przyrzekam, Najdroższa Matko Maryjo. Tyś jest tą Matką, co nieustannie nam pomaga, dopomóż i mnie, ażebym o tym moim przyrzeczeniu nigdy nie zapomniał(a) i zawsze zgodnie z nim postępował(a).

Moi rodzice są dla mnie tak dobrzy. Wynagrodź im to, Matko moja niebieska, bo ja tego nie potrafię. Spraw, by długo i szczęśliwie żyli. Spełnij ich wszystkie życzenia, a gdy kiedyś umrą, przyjmij ich do nieba. I ja tak chcę żyć, bym się dostał(a) do nieba i tam wspólnie z moimi drogimi rodzicami cieszył(a) się z Tobą oglądaniem Boga. O Matko Nieustającej Pomocy, bądź Panią, Opiekunką i Matką dla nas. Amen.

Modlitwa za zmarłą mamę

Boże, Panie Życia i Śmierci! Dziękuję Ci za życie, którym obdarzyłeś moją mamę. Dziękuję Ci za wszystkie dobre chwile z nią spędzone, za wszystkie wspólnie spędzone dni, wspólną radość i smutek. Dziękuję Ci za okres mojego dzieciństwa, za to że to właśnie ona była moją matką, za to, ze wydała mnie na świat, wychowywała i wprowadziła w życie. To dzięki niej jestem tym, kim jestem. 

Panie Boże , Ty wszystko wiesz. Wiesz jak pęka mi serce po stracie mojej mamy. Czasami tak po ludzku brakuje mi sił i trudno mi poradzić sobie ze stratą. Ufam jednak w Twoje nieskończone miłosierdzie. Wierzę w przyszłe zmartwychwstanie i w to, że znów się zobaczymy.  Proszę, pociesz mnie w cierpieniu, pomóż mi unieść ciężar po stracie mojej mamy i obdarz ją Twoją łaską. Proszę, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Matki Zbawiciela, daj, by moja mama doświadczyła Twojej ojcowskiej dobroci, czułości i wybaczenia. Zmiłuj się nad jej duszą, obmyj ją z wszelkich grzechów, jakie mogła popełnić tu na ziemi, zaopiekuj się nią. Przyjmij ją do społeczności Świętych, daj, by wstawiała się za mną w Niebie, zawsze była przy mnie, czuwała i nadal opiekowała się mną z Nieba.  Pomóż mi poczuć jej obecność wśród nas. W tej intencji ofiaruję Ci wszystkie moje doczesne smutki, łzy, ból i troski. 

Błogosław naszej rodzinie i wszystkim dotkniętym tragedią tej śmierci, trzymaj nas w swoich dobrych dłoniach i pozwól, abyśmy wszyscy byli dobrze przygotowani do stanięcia przed Twoim obliczem. Amen.

 

Źródła: pl.aleteia.org, zeslaniaducha.pl, misjonarze.pl, modlitwacodzienna.pl

/mdk

 

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#modlitwa za mamę #modlitwa za matkę #modlitwa za rodziców #Dzień Matki #macierzyństwo
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej