Debata we Wrocławiu: Współcześni działacze społeczni katolickich Łużyc

2017/02/23
wspolczesni-dzialacze-katolickich-luzyc.png

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” we Wrocławiu zaprasza na spotkanie poświęcone współczesnym działaczom społecznym katolickiej części Łużyc. W dyskusji, która odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 we wrocławskiej siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Kuźniczej 11-13 wezmą udział: Piotr Gaglik, Mikołaj Golema i Łukasz Burzyński.

W krainie tej, sąsiadującej od zachodu z Dolnym Śląskiem, wciąż żyje kilkudziesięciotysięczna grupa rodzimej ludności Słowiańskiej, mająca tu własne organizacje, środki przekazu, szkoły i instytucje kultury. Może to mieć miejsce właśnie dzięki aktywnej grupie społeczników, którzy swoją codzienną pracą troszczą się o teraźniejszość i przyszłość swego niewielkiego narodu.
Dyskusja wpisuje się w uroczystość wręczenia Nagrody im. Księdza Bolesława Domańskiego, patrona polskiej mniejszości w Niemczech w okresie Republiki Weimarskiej i potem III Rzeszy, i jednemu z takich ludzi, panu dr Pětrowi Brězanowi, którego wytrwałą pracę na rzecz narodu Serbów Łużyckich, dostrzegła Kapituła Nagrody. Pětr Brězan jest również niekwestionowanym autorytetem wśród działaczy na rzecz kultury i tradycji narodu Serbów Łużyckich. Poza tym  jest zasłużonym działaczem Towarzystwa Cyryla i Metodego, które wydaje najstarsze w Europie katolickie pismo „Katolski Posoł.

W debacie udział wezmą: Piotr Gaglik (Towarzystwo Polsko – Serbołużyckie we Wrocławiu), Mikołaj Golema, Łukasz Burzyński z ramienia wrocławskiej „Civitas Christiana”.

Serdecznie zapraszamy:
27 lutego 2017 r. (poniedziałek)
godz. 17.00
Wrocław, ul. Kuźnicza 11-13
sala klubowa, I p.

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Wrocław #Łużyce
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej