VII Nagroda im. ks. kard. nom. Ignacego Jeża

2015/10/1

Jadwiga Nowak, Marian Wiszniewski, Joanna i Grzegorz Jabłońscy oraz Małgorzata Myrcha, to osoby nominowane do tegorocznej Nagrody im. ks. kard. nom. Ignacego Jeża, wręczanej przez Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” w Koszalinie. Uroczysta gala odbędzie się 18 października 2015r. w Filharmonii Koszalińskiej.

Celem nagrody jest promowanie i inspirowanie działalności oraz twórczości krzewiącej ideały i postawy będące świadectwem uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a przez to upamiętnienie działalności ks. kard. nominata Ignacego Jeża.

Kapituła Nagrody w składzie: Kanclerz Nagrody – ks. bp Edward Dajczak – ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. Tomasz Roda (Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej), ks. dr Krzysztof Włodarczyk (Kuria Biskupia Koszalińsko-kołobrzeska) i Ryszard Pilich, sekretarz kapituły (Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”) do tegorocznego laura nominowała Jadwigę Nowak, za działalność i zaangażowanie na rzecz parafii  p.w. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku, a także za działalność samorządową i pomocową na rzecz Caritas. Drugim nominowanym jest Marian Wiszniewski, wyróżniający się umiejętnością praktycznego łączenia działalności kulturalnej, zawodowej z postawą patriotyczną i ewangelizacyjną. Aktywność na rzecz wspólnoty lokalnej – edukacyjna, wychowawcza, angażująca młodzież i inne rodziny do udziału w życiu publicznym, to zasługi, które kapituła wymienia uzasadniając nominację państwa Joanny i Grzegorza Jabłońskich. Do grona uhonorowanych tym wyróżnieniem może dołączyć także Małgorzata Myrcha – za świadectwo życia przepełnionego żywą wiarą, służbę drugiemu człowiekowi, zaangażowanie na rzecz ratowania małżeństw i życia nienarodzonego oraz za tworzenie i działanie katolickiego poradnictwa rodzinnego w Słupsku.

Uroczyste ogłoszenie tegorocznego laureata i gala wręczenia VII Nagrody im. ks. kard. nom. Ignacego Jeża odbędzie się 18 października 2015r. o godz. 16.00 w sali koncertowej Filharmonii Koszalińskiej.

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bp Edward Dajczak #civitas christiana #Filharmonia Koszalińska #Grzegorz Jabłoński #Jadwiga Nowak #Joanna Jabłońska #Koszalin #ks. dr Krzysztof Włodarczyk #ks. Tomasz Roda #Małgorzata Myrcha #Marian Wiszniewski #Ryszard Pilich
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej