Home / Z życia "Civitas Christiana" / Zakończenie roku pracy formacyjno-społecznej Oddziału w Białymstoku
img-20190625-182555.jpg

Zakończenie roku pracy formacyjno-społecznej Oddziału w Białymstoku

25 czerwca 2019 roku członkowie Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Białymstoku spotkali się w Supraślu na wspólnym spotkaniu zamykającym rok pracy formacyjno-społecznej oraz modlitwie o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Spotkanie odbyło się w zaprzyjaźnionej parafii p.w. Świętej Trójcy w Supraślu, gdzie od pewnego czasu trwają prace nad powołaniem struktur Stowarzyszenia. Eucharystię w intencji wyniesienia Naszego Patrona na ołtarze poprowadził ks. dr Dariusz Wojtecki – Asystent Krajowy Stowarzyszenia. W nauce po Ewangelii przypominał nam o stałym, coraz pilniejszym i potrzebnym na nasze czasy obowiązku głoszenia Słowa Bożego. Mówił przy tym, nawiązując do tekstu z dnia, że w głoszeniu należy pamiętać o szacunku wobec Dobrej Nowiny, której nie można serwować innym „na siłę”, ale by też pamiętać, by nauka, którą przekazujemy światu, nie była pustą, a pozostawała także w nas żywym świadectwem Chrystusa. W ramach oktawy Bożego Ciała wzięliśmy udział w nieszporach eucharystycznych oraz procesji z Najświętszym Sakramentem.

Po wspólnej modlitwie, dzięki uprzejmości ks. Andrzeja Chutkowskiego – proboszcza supraskiej parafii, zorganizowaliśmy wspólne ognisko integracyjne, które było okazją do wspomnień z mijającego roku oraz snucia planów na przyszłość.

Tomasz Filipowicz

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Białystok, #formacja, #oddział okręgowy, #społeczeństwo, #spotkanie, #wsólnota