Karol Irmler kwadrat

Karol Irmler

Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Poznaniu. Historyk, publicysta.

X konferencja w Rychwale „Prymas Stefan Wyszyński na dziś”
2023/10/19

W dziesiątą rocznicę poświęcenia Krzyża Misyjnego przy kościele p.w. Świętej Trójcy w Rychwale oraz tablicy upamiętniającej Bł. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego spotkali się członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ora…

Tożsamość i żywotność katolicyzmu na terenie obecnego Województwa Lubuskiego – konferencja w Zielonej Górze
2023/10/19

Celem konferencji było przede wszystkim przedstawienie w sposób popularno-naukowy wybranych zagadnień z historii Kościoła na Ziemi Lubuskiej.

XXVIII Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana do Św. Józefa
2023/10/3

"Chciałbym zaprosić, żebyśmy wraz z członkami Stowarzyszenia „Civitas Christiana” modlili się, aby Ewangelia była zawsze ważnym odniesieniem i ważną motywacją we wszystkich naszych wyborach, także w tych wyborach społecznych, gospodarczych, ekonomicznych.…

Czyńcie sobie Ziemię poddaną, ale jak dalece? Relacja z debaty w Wolsztynie
2023/6/13

Ziemia dana mam przez Stwórcę należy przede wszystkim do niego, człowiek jest raczej zarządcą i dzierżawcą ziemi, nie jest jej właścicielem. Tym bardziej panuje on nad ziemią im bardziej potrafi naśladować Boga.

Wydarzenia Zielonogórskie 1960 roku
2023/5/25

Celem tego projektu jest przede wszystkim przekazanie wiedzy o przyczynach, przebiegu i skutkach wydarzeń związanych z obroną Domu Katolickiego 30 maja 1960 r. oraz jej utrwalenie w świadomości mieszkańców Zielonej Góry i Województwa Lubuskiego, zwłaszcza…

Wolsztyńscy radni przeciwni św. Janowi Pawłowi II?
2023/5/22

Radni gminy Wolsztyn większością głosów odrzucili wniosek Katolickiego Stowarzyszenia,, Civitas Christiana” o zajęcie przez Radę stosownego stanowiska w sprawie obrony Jego dobrego imienia, jako Patrona naszego miasta i naszej wspólnoty samorządowej.

Piotr Jankowiak laureatem plebiscytu Gazety Lubuskiej „Osobowość Roku 2022”
2023/4/3

Przewodniczący Zarządu Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Żarach Piotr Jankowiak został uhonorowany tytułem Osobowość Roku 2022 w kategorii Polityka Samorządność i Społeczność Lokalna.

Nieznana karta w biografii Prymasa Tysiąclecia. Wyszyński a Ormianie
2023/3/28

O Prymasie Tysiąclecia, jego życiu i nauczaniu, zostało powiedziane już wiele, ale mało kto wie, że kard. Wyszyński zasłużył się również dla społeczności obrządku ormiańskiego w Polsce. Mianowany ordynariuszem w 1957 roku, z jednej strony musiał łagodzić …

Refleksje nad duchowym dziedzictwem Bł. Stefana Wyszyńskiego
2022/12/8

Całe życie, posługa, nauczanie, postawa wobec zła systemu totalitarnego, to duchowe dziedzictwo bł. Prymasa Wyszyńskiego, z którego stale możemy czerpać.

Prymas Wyszyński a Żydzi
2022/11/14

Obwinia się Polaków o współudział i współodpowiedzialność za Holocaust, za organizowanie pogromów ludności żydowskiej po wojnie i za antysemityzm. Różne oceny, a nawet oskarżenia o antysemityzm nie ominęły także Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej