Suchanowski Lukasz kwadrat 2

Łukasz Suchanowski

Historyk. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

XV Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża „Radość płynie z Nadziei” wręczone
2023/10/16

Biskup Senior Edward Dajczak, Małgorzata Jeżewska-Springer oraz Joanna Janusiak zostali tegorocznymi laureatami XV Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża „Radość płynie z Nadziei”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 października 2023 roku w Filharmoni…

Śladami Powstania Warszawskiego na Pomorzu Zachodnim
2023/8/1

„Koszalińskie ślady Powstania Warszawskiego”, autorstwa Łukasza Suchanowskiego, to książka, która ma na celu przybliżyć historię Powstania Warszawskiego, miejsc pamięci z nim związanych oraz losy żyjących na Pomorzu Zachodnim uczestników zrywu z sierpnia …

Zapomniane Powstanie Wileńskie
2023/7/26

7 lipca minęła 79-ta rocznica rozpoczęcia operacji „Ostra Brama”, zwanej inaczej Powstaniem Wileńskim.

Suchanowski: Moje spotkania z ocalonymi
2023/7/10

11 lipca, 80 lat temu, miała miejsce „Krwawa Niedziela” – kulminacyjny moment ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej dokonanego przez Ukraińców. Przeprowadziłem rozmowy z żołnierzami 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK oraz cywilami, którzy…

Suchanowski: Powstanie Warszawskie – kolejny romantyczny zryw
2023/6/22

W mojej ocenie Powstanie Warszawskie było kolejnym „romantycznym” zrywem wywołanym przez napięcie i emocje, ale było potrzebne.

Suchanowski: Nie tylko pułkownik Kukliński
2023/6/14

Celowe nagłośnienie historii „Jacka Stronga” sprawiło, że przyćmiono zasługi innych oficerów wojskowych współpracujących z Zachodem.

Suchanowski: Za uśmiech dzieciom
2023/6/1

Znasz Order Uśmiechu? Wiesz komu i przez kogo jest przyznawany? Z okazji Dnia Dziecka przybliżamy historię tego niezwykłego międzynarodowego odznaczenia!

Co nam zostało z Pięciu Prawd Polaków? Relacja z debaty
2023/6/27

Wokół tego pytania w Szczecinie odbyła się debata z udziałem dr. Wojciecha Lizaka, historyka, publicysty i działacza opozycji antykomunistycznej, oraz Piotra Sutowicza, zastępcy redaktora naczelnego kwartalnika "Civitas Christiana".

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2023/4/24

2 maja po raz kolejny, począwszy od 2004 roku, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To także Dzień Polonii i Polaków za granicą, który przypomina o 20 milionach Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Kwadrans z historią: Czy oglądać "Znachora"?
2023/4/18

Ekranizacje powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Znachor" zostały w okresie Triduum Paschalnego wyemitowane na różnych kanałach telewizyjnych aż 11 razy! O fenomenie i ponadczasowym znaczeniu losów profesora Wilczura opowiada historyk Łukasz Suchanowski.

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej