O założeniach i zagrożeniach nowego przedmiotu "Edukacja zdrowotna" oraz o proteście wielu środowisk oraz samych rodziców, który odbędzie się 1 grudnia na placu zamkowym w Warszawie, opowiadał Bartosz Kopczyński.
O założeniach i zagrożeniach nowego przedmiotu "Edukacja zdrowotna" oraz o proteście wielu środowisk oraz samych rodziców, który odbędzie się 1 grudnia na placu zamkowym w Warszawie, opowiadał Bartosz Kopczyński.
Ostatnia w tym roku Akademia Kozłowiecka, która odbyła się 26 października, miała szczególny charakter, w związku z ogólnopolską peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego, który właśnie tego dnia został przekazany Oddziałowi Lubelskiemu na ręce przewodniczą…
XVII Akademię Kozłowiecką rozpoczęliśmy 14 września w strugach deszczu wyjazdem do Samoklęsk, w miejsce bitwy z Rosjanami z 6 sierpnia 1915 roku, by uroczyście dokonać odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Stanisławowi Długoszowi, poecie i oficerowi…
O tym, czym jest wiara, o moralnym przynagleniu do ćwiczenia swojego rozumu, jaki stoi przed katolikami i o barbarzyńskich czasach, w których żyjemy opowiadał prof. Paweł Skrzydlewski z Akademii Zamojskiej, z którym rozmawiała Magdalena Szymaszek-Naumiuk.
Czy rodzina jest ważna? Jaki ma wpływ na kształtowanie społeczeństwa i co miał do powiedzenia na ten temat Feliks Koneczny? Na te pytania odpowiedział prof. Paweł Skrzydlewski, który był gościem Magdaleny Szymaszek-Naumiuk w Studiu Lublin.
Prawdziwe lato gościło w Kozłówce 15 czerwca w czasie XVI Akademii Kozłowieckiej rozpoczętej tradycyjnie wspólną modlitwą i mszą świętą.
Tym razem dość nietypowo, bo Studio Lublin Radia Civitas Christiana przeniosło się do Parku Dźwięków w Dąbrówce. Gościem Magdaleny Szymaszek-Naumiuk był Marcin Styczeń - artysta, wokalista, pieśniarz, autor tekstów, a także dziennikarz i prezenter muzyczn…
Czym zajmuje się archeologia biblijna? Kiedy zaczęło się zainteresowanie tą dziedziną? Jakie ciekawe odkrycia zostały niedawno przedstawione?
Czy transhumanizm to zagrożenie czy szansa? Jak zrozumieć cały ten trend transhumaniczny? Na kolejne pytania z obszernego zagadnienia jakim jest transhumanizm, odpowiada prof. Paweł Skrzydlewski z Akademii Zamojskiej.
Transhumanizm każe przystać na to, że człowiek jest istotą czysto biologiczną, ukształtowaną w procesie ewolucji. Odpowiada na pomysły jak tę ewolucję przyspieszyć i polepszyć kondycję człowieka – jego zdrowia, inteligencji oraz szeroko rozumianego dobros…