Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz, członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Gawroński: Ile kosztuje (mnie) pieniądz?
2024/5/28

Gdy jest się w pracy coraz dłużej, pracuje coraz więcej, oznacza to, że nie przebywa się tam, gdzie obecność jest z pewnością potrzebna, może nawet w większym stopniu – w domu.

Autorytet na nasze czasy
2024/2/5

Dziś wiedza na temat życia, a w szczególności nauczania papieża Polaka ograniczona jest tylko i wyłącznie do tego, że był rekordzistą pod względem pielgrzymek i do infantylnych kremówek. Aby ten brak świadomości zmniejszyć, Instytut Nauk Teologicznych Uni…

Gawroński: Do czego jest ten Facebook?
2023/11/8

Algorytmy przejęły władzę nad tym, co się widzi na wall’u. Zamiast zdjęć znajomych, chwalących się wycieczką all inclusive, zamiast ulubionych fanpejdży, zamiast polubionych stron widać głównie reklamy i to, czego oglądać się nie chce.

Ćpanie technologii
2023/9/12

W każdej czynności naszego życia towarzyszą nam aplikacje. Przeróżne. W obowiązkach i przyjemnościach, również w równie błahych jak gotowanie czy sprzątanie. Czy aplikacje są w ogóle do funkcjonowania konieczne? Czy bardziej pomagają, czy przeszkadzają?

Ks. Franciszek Blachnicki – trudny wzorzec
2023/8/23

„Był znakiem sprzeciwu i to chyba we wszystkich grupach, począwszy od Kościoła, hierarchów kościelnych, odpowiedzialnych w Kościele. Zawsze był ktoś, kto go w mniejszy lub większy sposób rozumiał, ale całościowo był właśnie znakiem sprzeciwu. Skończywszy …

Gawroński: Jak się dogadać i nie pozabijać?
2023/4/27

Dlaczego rozmowa ze współmałżonkiem na trapiący nas temat ma być czymś trudnym?

W kilku słowach... Gdy dzieci już śpią: JUŻ JA CI POKAŻĘ!!!
2023/4/17

Jak można życzyć nowożeńcom, żeby się dużo kłócili? Ano można! O potrzebie i wartości dyskutowania i niezgadzania się ze sobą w małżeństwie, opowiadają Asia i Mateusz.

W kilku słowach... Gdy dzieci już śpią: NIE CHODZIMY NA REZUREKCJĘ
2023/4/4

Nie chodzimy na rezurekcję, nie jeździmy do rodziców na wigilię, nie biegamy ze święconką... co z nas za katolicy?! Czy Gawrońscy obchodzą święta (szerokim łukiem)?

W kilku słowach... Gdy dzieci już śpią: JAK NIE ZWARIOWAĆ NA URLOPIE?
2023/3/21

Pogoda za oknem różna, ale wiosnę da się już wyczuć w powietrzu. A skoro wiosna, to zaraz lato i... urlop. Czekamy na niego cały rok, a kiedy przychodzi co do czego... Czy da się odpocząć podczas urlopu? I czy da się nie zwariować będąc 24h na dobę przez …

W kilku słowach... Gdy dzieci już śpią: BĘDZIEMY MIEĆ GOŚCI
2023/3/3

To jak jest u Was, też "gość w dom, Bóg w dom"? Gościnność, taka zwyczajna i codzienna, jest niesłychanie ważna do podtrzymywania relacji, budowania jedności i po prostu miłego spędzania czasu.

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej