Mateusz Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz. Członek redakcji oraz Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Mateusz Gawroński: Autorytety w czasie chaosu
2021/1/4

Kardynał nominat Ignacy Jeż, pierwszy ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz ksiądz doktor Bolesław Domański, Niezłomny Proboszcz z Zakrzewa. Co łączy te dwie osoby? Przecież nigdy się nie spotkali, żyli nie dość, że w innych rejonach Polski,...

Mateusz Gawroński: Anno Domini MMXX - recenzja płyty
2021/1/4

Luxtorpeda z płytą „Anno Domini MMXX” potwierdza, że jest kapelą, która chce nieść przesłanie, jakie trafia w sam środek człowieka. Każdy z utworów traktuje o problemach, z którymi zmaga się człowiek. Nie o wyimaginowanych zagadnieniach, ani nie o tematac...

Mateusz Gawroński: „Moja cisza” wypełniona dźwiękami
2020/12/11

Na rynku muzycznym pojawiła się nowa pozycja - GGDuo wydało płytę pt. „Moja cisza”. Zawartość albumu jest w większości znana z serwisu Youtube, jednak tradycjonaliści, którzy lubią mieć muzykę „w ręku” a nie w zdigitalizowanej wersji na smartfonie, mogą b...

Jakich korzyści oczekujesz? Żadnych! Relacja z wręczenia XXXIV Nagrody im. ks. dra Bolesława Domańskiego
2020/12/7

"Bardzo się cieszę, że tegoroczna nagroda zostaje przyznana w miejscu, które jest dla nas środowiskiem naturalnym. Nie jesteśmy organizacja salonową, myślę, że ciężko by nam się było odnaleźć na gali"

Krzysztof Paluszak: Brałem udział w pierwszej edycji OKWB!
2020/11/24

Rok 1997 - startuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Jak wyglądały początki zmagań, jakie księgi znalazły się w zakresie tematycznym, ilu było uczestników i jak ich nagrodzono?

Mateusz Gawroński: Co wspólnego mają św. Cecylia i Irena Maculewicz-Żejmo? [nagranie]
2020/11/20

Mateusz Gawroński w nagraniu przypomina, że 22 listopada wspominamy św. Cecylię, patronkę chórzystów, muzyków i zespołów wokalno-muzycznych. To dobra okazja, aby przypomnieć również Irenę Maculewicz-Żejmo, zasłużoną postać związaną z Koszalinem.

Walka o autorytety
2020/11/6

Pełna patriotyzmu praca państwa Cwojdzińskich, zarówno zawodowa, artystyczna, jak i społeczna i publiczna - była dostrzegana w całym okresie ich życia. Liczne odznaczenia i nagrody mogą być tego dowodem.

Czy Biblia zakazuje tatuaży?
2020/11/2

Do postawienia kontrowersyjnego pytania „czy Biblia zakazuje czynienia tatuaży?” skłaniają m.in. wypowiedzi liderów ruchów charyzmatycznych, którzy w kategoryczny sposób kształtują opinię swoich słuchaczy mówiąc, że Biblia jasno i wyraźnie ich zakazuje.

Działalność w sferze pokoju i pojednania
2020/10/29

W DMK zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, przygotowana merytorycznie, metodycznie i językowo do pracy w sferze międzynarodowej wymiany młodzieży. W ramach prowadzonych programów współpracują również ze specjalistami w dziedzinie: historii...

Benedyktyni Tynieccy nawarzyli piwa
2020/10/29

"Tinecia" powstaje według nowych, autorskich receptur, które nawiązują do tradycji klasztornego piwowarstwa. Zakonnicy chcą, by Tinecia (co oznacza „Tyniec” po łacinie) była ich własnym piwem, dlatego sami pracują przy warzeniu.

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej