MDK5278 kwadrat

Tomasz Nakielski

Członek Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Członek Redakcji „Społeczeństwa”.

O zróżnicowaniu społecznym – czyli omówienie pierwszego tegorocznego numeru kwartalnika „Społeczeństwo”
2023/7/6

Zrozumiałe jest, że jako podstawowa kategoria socjologiczna pozostaje w kręgu zainteresowania katolickiej nauki społecznej.
Jest ona motywem tytułowym najnowszego numeru kwartalnika „Społeczeństwo”, jak to się w ostatnim czasie utarło, motywem niezawężaj…

Nakielski: Relacje, Głupcze!
2023/5/12

Przeprowadzając nawet pobieżną obserwację kultury organizacyjnej i zarządczej wielu polskich firm i organizacji pozarządowych, można z łatwością dostrzec dość powszechnie występujące koncentrowanie się na aspektach ekonomicznych czy strukturalnych.

Nakielski: Zawracanie Marksem Wisły
2023/4/19

Coś, co szokowało nas wczoraj, dzisiaj budzi pewien niesmak, a jutro może być normalnością. Nawet jeśli nie zaakceptujemy tego osobiście, to może stać się prawem, za nieprzestrzeganie którego będziemy karani. Znamy takie przypadki i przykłady - jak np. Łu…

Kwestia tożsamości
2023/4/17

Najnowsza edycja kwartalnika „Społeczeństwo”, pt. Polaryzacja tożsamości społeczeństwa, zaskakuje nas wyrażeniem oksymoronicznym, bo przecież polaryzacja kojarzy się ze różnicowaniem, a tożsamość przeciwnie – z pewną próbą ujednolicenia i spajania.

Z Prymasem na Kociewiu
2023/3/17

Na mapie diecezji, do których zawitaliśmy z warsztatami „Wierzyć, działać i zwyciężać jak Prymas Tysiąclecia”, nie mogła nie znaleźć się diecezja pelplińska.

KNSowy przegląd mediowy - MARZEC 2023
2023/3/14

W nowym odcinku KNSowego przeglądu mediowego, programu poświęconego artykułom poruszającym tematykę szeroko rozumianej Katolickiej Nauki Społecznej, tym razem teksty ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego, Janusza Parady oraz ks. Roberta Skrzypczaka.

Nakielski: Niepamięć i brak tożsamości
2023/3/9

Dzisiaj niejako obowiązkiem każdego katolickiego publicysty jest stanąć w szeregu ludzi broniących przed atakiem na dobre imię św. Jana Pawła II.

Nakielski: O szczęściarze, co szczęścia nie miała…
2023/2/8

Życie Bakhity to gotowy scenariusz na poruszający film religijny. To, czego doświadczyła i jak na to zareagowała właściwie nie wymaga żadnego komentarza, jedynie jakiejś formy kontemplacji.

Pogadajmy o...: Społeczności Kościoła, Sztucznej Inteligencji i Pedofilii
2023/2/6

Czy faktycznie rozumiemy, czym jest grzech zaniedbania? Czy próbuje się nas pozbawić dobrej pamięci o św. Janie Pawle II poprzez oskarżenia o tuszowanie przypadków pedofilii? Jakie jest miejsce młodych ludzi w Kościele i społeczeństwie? Pogadajmy!

O Europie, wartościach i paru innych kwestiach… w trzecim numerze kwartalnika „Społeczeństwo”
2023/2/3

W trzecim numerze kwartalnika "Społeczeństwo" czytelnicy znajdą wiele artykułów odnoszących się do współczesnej sytuacji społeczno-politycznej i ekonomicznej, analizy, pomagające zrozumieć aktualne zjawiska w przestrzeni cywilizacyjno-kulturowej, a także …

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej