– Praca jest podstawą bytowania człowieka, ale pracuje się nie tylko dla siebie. Wasza praca służy innym. Kościół docenia tę pracę i podziwia ludzi pracy – powiedział bp Marian Florczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Społecznych. 2 grudnia spotkał się w Koniecpolu z kierownictwem i pracownikami Zakładu Produkcyjnego GRUPA INCO S.A.
W tym roku zakład obchodzi 70-lecie istnienia. Znany jest głównie z produkcji butelek do kultowego płynu do mycia naczyń „Ludwik”. Spotkanie było okazją do podziękowania pracownikom za ich codzienny trud i zaangażowanie. Pracownicy, którzy mają najdłuższy staż pracy – 30 lat i więcej – otrzymali pamiątkowe medale i listy gratulacyjne.
– Siłą każdego zakładu pracy są ludzie – podkreślał Sławomir Józefiak, prezes Zarządu GRUPA INCO S.A. Zauważył, że INCO to wyjątkowe miejsce, w którym pracują całe rodziny i gdzie pracę podejmują kolejne pokolenia. – To wielka wartość i radość. Dziękujemy za to, że w tej pracy dajecie siebie. To służy także dziełom, które realizuje właściciel – Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – takim jak Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, czy Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – powiedział Prezes przedstawiając ok.170-osobową koniecpolską załogę. Tu, poprzez ludzi pracy, realizowane są zasady katolickiej nauki społecznej – dodał.
O historii zakładu, radościach i wyzwaniach dnia dzisiejszego oraz planach na przyszłość mówił Wojciech Garbacik, dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Koniecpolu. Zauważył, że choć Koniecpol to tradycja produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, to w zakładzie z odwagą podejmowane są nowe inwestycje. Od września 2024 r. produkuje się sól do zmywarek zaś od marca 2026 r. rozpocznie się produkcja kapsułek proszkowo – żelowych.
Ks. Biskup był żywo zainteresowany działalnością zakładu, wykonywaną pracą, procesem produkcji, który przedstawiał mu Dariusz Babiarczyk, dyrektor sprzedaży. – Trzeba się modlić o siły dla dyrekcji, by rozbudowywała ten i inne zakłady, by były nowe miejsca pracy, a Wy byście mieli siły i zdrowie. Niech to miejsce będzie uświęcone i modlę się, by Pan Bóg spoglądał na nie swym łaskawym okiem – mówił bp Florczyk.
W uroczystym spotkaniu z pracownikami udział wzięli m.in. Prezes Zarządu Spółki Sławomir Józefiak, Wiceprezes Zarządu Spółki Anna Rybak, Przewodniczący Rady Nadzorczej GRUPA INCO S.A. Piotr Sutowicz i Członek Rady Nadzorczej Maciej Szepietowski, ks. dr Dariusz Wojtecki, asystent krajowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, ks. Ryszard Umański, asystent Oddziału „Civitas Christiana” w Częstochowie, Prezes Zarządu „Civitas Christiana” Mateusz Zbróg, a także ks. Paweł Wojtynek, proboszcz miejscowej parafii św. Trójcy, który od lat towarzyszy w modlitwie pracownikom i dyrekcji zakładu.
GRUPA INCO S.A. działa na polskim rynku od 1947 roku. Spółka reprezentuje wyłącznie rodzimy kapitał prywatny. We wszystkich swoich zakładach, zlokalizowanych na terenie całego kraju, zatrudnia ponad 800 osób. To znany producent chemii gospodarczej, nawozów ogrodniczych i opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka jest właścicielem wielu marek cieszących się dużym uznaniem i popularnością wśród polskich klientów, np.: Ludwik, Ludwik Maxx Power, Buwi, Florovit czy Azofoska. Dzięki nieustannym inwestycjom we własną infrastrukturę firma utrzymuje wysoką jakość swoich produktów, jak również stale rozwija ich portfolio. Asortyment wytwarzany przez spółkę GRUPA INCO S.A. doceniany jest zarówno na krajowym rynku, jak i za granicą. Najlepiej świadczy o tym wzrastający eksport produktów do Unii Europejskiej oraz do wielu innych krajów.
/mdk