Abp Salvatore Pennacchio: Niech „Civitas Christiana” promieniuje duchem Ewangelii w życiu społecznym!

2017/11/22
nuncjatura05.jpg

Zachętę, by Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” promieniowało duchem Ewangelii w rzeczywistości społecznej i wpływało na inne środowiska zgodnie z pragnieniem papieża Franciszka, skierował 17 listopada w Warszawie do przedstawicieli organizacji abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

W spotkaniu z dyplomatą papieskim w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie uczestniczyli: Tomasz Nakielski – przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i Sławomir Józefiak – wiceprzewodniczący organizacji, prezes zarządu Grupy Inco S.A. wraz z krajowym asystentem Stowarzyszenia – ks. dr. Dariuszem Wojteckim.

Wizyta miała miejsce w związku z podsumowaniem I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej, który odbył się 5-6 X w Warszawie. Tego typu formułę namysłu nad społeczną doktryną Kościoła zaproponowało po raz pierwszy w Polsce Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Na dwudniowy program złożyły się panele eksperckie (specjaliści KNS m.in. z Włoch i Słowacji), warsztaty biznesowe i ekspozycje podmiotów, dla których punktem odniesienia w działalności publicznej, ekonomicznej czy opiniotwórczej jest Ewangelia. Organizatorami wydarzenia były: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundacja Giuseppe Toniolo w Weronie, Fundacja Civitas Christiana i Obserwatorium Społeczne. O randze przedsięwzięcia świadczy honorowy patronat przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który przekazał swoje słowo w formie wideo. W uroczystości otwarcia Festiwalu wziął udział m.in. abp Salvatore Pennacchio, zaś wykład wprowadzający wygłosił abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, przewodniczący Rady KEP ds. Społecznych. Specjalne listy w związku z tą inicjatywą skierowali: papież Franciszek oraz premier Beata Szydło.

– W nuncjaturze zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni bardzo serdecznie ze strony abp. Salvatore Pennacchio, który okazywał żywe zainteresowanie naszą misją, zachęcając abyśmy promieniowali i wpływali na inne środowiska zgodnie z pragnieniem papieża Franciszka, przenikając duchem Ewangelii życie społeczne – powiedział o spotkaniu ks. dr Dariusz Wojtecki, krajowy asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. – Dzięki życzliwości Nuncjusza mogliśmy też zwiedzić apartament papieski, w którym przebywał podczas wizyt apostolskich w Warszawie św. Jan Paweł II – dodaje ks. Wojtecki.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” jest ogólnopolską organizacją formacyjno-edukacyjną, przygotowującą katolików świeckich do realizowania misji Kościoła w łączności z jego pasterzami. Misją Stowarzyszenia jest współtworzenie ładu etyczno-społecznego w świetle wartości i zasad katolickiej nauki społecznej.

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Festiwal katolickiej Nauki Społecznej #Festiwal KNS #nuncjusz apostolski #Salvatore Pennaccio #slider
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej