Spotkanie opłatkowe we Wrocławiu

2016/12/21
opl-1.jpg

19 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia, odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla członków, sympatyków oraz przyjaciół wrocławskiej „Civitas Christiana”.

Przygotujmy się, drodzy przyjaciele, na spotkanie z Jezusem, Emmanuelem, Bogiem z nami. On, rodząc się w ubóstwie Betlejem, chce stać się towarzyszem drogi każdego z nas.” Od tych słów Benedykta XVI, rozpoczęła spotkanie przewodnicząca Oddziału Estera Ryczek, powitawszy przybyłych gości, oraz dziękując ks. prof. Piotrowi Mrzygłodowi za jego obecność.

opl-4

Trwający czas adwentu skłonił przybyłych by wspólnie potowarzyszyć św. Rodzinie w czasie oczekiwania na narodziny Pana. Dzięki scholi Cantorum Sancti Ioseph, z którą wspólnie wykonano pieśni adwentowe, udało stworzyć się podniosłą aurę.

opl-5 opl-3 opl-2 opl-1

Ks. prof. Piotr Mrzygłód, przyjaciel wrocławskiej wspólnoty, przybliżył zgromadzonym istotę Narodzenia Pańskiego. „Zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu w gronie rodzinnym, to właśnie dzisiaj, w czasie adwentu możemy zatrzymać się i poddać zadumie. To czas gdy zaglądamy w nasze serca.” – podkreślił ks. Piotr. Wyjątkowa przemowa księdza o czasach odległych, o rozterkach młodej brzemiennej Maryi, lękliwego i pełnego obaw Józefa, o narodzinach Syna Bożego, otworzyła serca na przyjęcie Nowonarodzonego. W tym małym Dziecku, Bóg daje nam zbawienie.

Estera Ryczek

/ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Wrocław #Estera Ryczek #ks. prof. Piotr Mrzygłód #schola Cantorum Sancti Ioseph #spotkanie #święta Bożego Narodzenia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej