26 maja rozpoczynają się XXIII Radomszczańskie Dni Rodziny

2024/05/24
DR100.plakat fragment

Już w najbliższą niedzielę 26 maja w Radomsku rozpoczynają się XXIII Radomszczańskie Dni Rodziny. Odbędą się pod hasłem „Maryjo! Ocal miłość i życie naszych rodzin” i będą trwały pełne trzy tygodnie, do 9 czerwca. Patronatem honorowym objął wydarzenie ks. abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Radomszczańskie święto rodzin rozpocznie się o godzinie 16.00 Mszą świętą w Kolegiacie św. Lamberta. Po Mszy wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Przebogaty program obejmuje liczne prelekcje i spotkania, między innymi z Mieczysławem Guzewiczem, Małgorzatą Nawrocką, Tomkiem Sobanią, Magdaleną Siemion. Organizatorzy zapraszają też na projekcje filmowe. W tym roku będzie można obejrzeć trzy filmy: Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa, 1800 gramów oraz Położna. Po tym ostatnim filmie zaplanowano spotkanie z reżyserką i scenarzystką filmu Marią Stachurską oraz prezentację wystawy biograficznej Stanisława Leszczyńska ze zbiorów IPN.

W programie nie brakuje atrakcyjnych propozycji dla każdego członka rodziny – i dużego i małego – randka małżeńska, rodzinne warsztaty kulinarne, zabawy i konkursy dla dzieci, festyny, koncerty, rajd rowerowy, sportowy dzień dziecka to niektóre z nich. Wygospodarowano też przestrzeń na modlitwę – msze święte, adorację. Są też obecne stałe elementy Radomszczańskich Dni Rodziny: międzyszkolna debata (w tym roku pod tytułem: Miłość scala rodzinę), Czytanie Radomszczan (fragmenty Encykliki Jana Pawła II Redemptoris Mater), procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa.

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Radomszczańskie Dni Rodziny
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej