W Opolu wręczono nagrody “Bohatera Katechezy 2018”

2018/5/21
ab.jpg

17 maja w auli seminaryjnej na Wydziale Teologicznym w Opolu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono nagrodę “Bohaterowi Katechezy 2018”. To już 5. edycja konkursu (na terenie diecezji opolskiej), który został rozszerzony także na inne diecezje: gliwicką, katowicką i sosnowiecką.

Inicjatywa ma na celu docenienie katechetów (osób świeckich, księży, sióstr i braci zakonnych) pracujących w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich na terenie diecezji – w tym wypadku opolskiej. Szukamy autorytetów – nauczycieli światłych i pełnych pasji w głoszeniu Słowa Bożego, ale także takich, którzy mają dobry kontakt z uczniami i swą gorliwością przybliżają ich do Boga. Głosowanie na wybranego nauczyciela odbywa się poprzez Facebooka, na którym prezentowane były sylwetki kandydatów.

Rozstrzygnięcie naszego plebiscytu wplecione zostało w szerszą uroczystość organizowaną przez Wydział Katechetyczny, a mianowicie rozdanie nagród zwycięzcom rozmaitych konkursów o tematyce religijnej.

Spotkanie moderował ks. prałat dr Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Opolu. Gościem specjalnym był JE ks. bp Rudolf Pierskała, który objął “Bohatera Katechezy” honorowym patronatem. Podziękował przybyłym za trud i pracę związane z zaangażowaniem w rozmaite konkursy.

Zwycięzca plebiscytu organizowanego przez Oddział w Opolu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zostali ex aequo: Adam Kała z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich oraz Eliza Nowak z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach. Oboje pełni pasji, z charyzmą i zapałem mówią młodym ludziom o Bogu. Wyróżnienie przyznano Annie Kupińskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu za pracę z dziećmi niepełnosprawnymi.

Nagrodę-statuetkę wręczył Mateusz Zbróg, wicedyrektor Oddziału Okręgowego w Opolu.

Alicja Berger-Zięba

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek redakcji i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bohater Katechezy #slider
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej