5 grudnia pielgrzymka przedsiębiorców do Łagiewnik

2021/11/30
entrepreneur g5dacd04f2 1920
Źródło: pixabay.pl

5 grudnia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybędą w ramach pielgrzymki przedsiębiorcy. Na wydarzenie zaproszeni są pracodawcy, freelancerzy, prowadzący różnego rodzaju przedsiębiorstwa. 

Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Praca z miłości. Rozwój świata, rozwój człowieka”. O godz. 10:30 w Bazylice Bożego Miłosierdzia Eucharystię celebrował będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. 

Pielgrzymka środowiska przedsiębiorców to okazja do modlitwy, rozliczenia z mijającego roku, który dla przedsiębiorców był niezwykle trudny. Jest to także okazja do wspólnego spotkania i wymiany doświadczeń. W program wydarzenia wpisane jest świadectwo Wojciecha Modesta Amaro, warszawskiego restauratora.  Podczas ogólnopolskiego spotkania środowiska katolickich przedsiębiorców tworzonego przez Duszpasterstwo TALENT spojrzymy na 2021 rok z perspektywy mijających wydarzeń: Roku Świętego Józefa, beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, autora książki „Duch pracy ludzkiej” oraz 40. rocznicy encykliki św. Jana Pawła II „Laborem exercens o pracy ludzkiej 

-mówi ks. Przemysław Król, moderator duszpasterstwa Talent, które jest organizatorem pielgrzymki.

W programie znajdzie się również wykład ks. dr Jerzego Jastrzębskiego o tym jak pogodzić modlitwę, pracę i odpoczynek oraz temat „Synodalność – szansa czy zagrożenia dla Kościoła w Polsce. Głos katolickich przedsiębiorców” prowadzony przez dr hab. Aleksandra Bańkę. 

Spotkanie ma charakter otwarty, ale ze względów organizacyjnych Duszpasterstwo Talent prosi o rejestrację na stronie duszpasterstwotalent.pl. 

 

Źródło: niedziela.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#pielgrzymka #łagiewniki #przedsiębiorca
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej