Apel „Civitas Christiana”: podzielmy się świadectwem w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

2023/03/10
820X460 Nie lekajcie sie
Fot. Gregorini Demetrio / CC BY-SA 3.0 / wikimedia commons

Odpowiadając na wezwanie Świętego Jana Pawła II, który 20 kwietnia 1994 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie skierował do nas słowa Budujcie Civitas Christiana!, czyli społeczeństwo chrześcijańskie, chcemy pokazać, w jaki sposób realizujemy powierzone nam zadanie. Jak nauczanie wielkiego Papieża Polaka wpłynęło na nasze życie, wiarę? Do czego nas zainspirował, czego nauczył? Jakie postawy, słowa w sposób szczególny zapamiętaliśmy?

Włączmy się wszyscy w spontaniczne działanie polegające na udostępnianiu w mediach społecznościowych swoich świadectw związanych z osobą Jana Pawła II w formie nagrań, tekstów, komentarzy, okazując w ten sposób wdzięczność temu wielkiemu Polakowi. Publikowane treści oznaczajmy hasztagiem #NieLękajcieSię / #BudujcieCivitasChristiana / #JanPawełII.

Finalnym, wspólnotowym punktem naszej inicjatywy będzie zapalenie “znicza pamięci” 2 kwietnia 2023 r., o godz. 21:37, tj. w 18. rocznicę śmierci Wielkiego Papieża - Polaka.

Niech nasza pamięć o św. Janie Pawle II i podziękowanie za jego pontyfikat oraz świadectwo wiary dotrą do każdego zakątka Polski i nie tylko. Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!

 

/mdk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Paweł II #ataki na Jana Pawła II #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #nie lękajcie się #budujcie civitas christiana
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej