Budujmy więzi - X Tydzień Wychowania

2020/09/14
tw2020 baner

Z inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego KEP i Rady Szkół Katolickich, od niedzieli 13 września do piątku 19 września br., możemy przeżywać X Tydzień Wychowania. W tym roku tematem przewodnim Tygodnia Wychowania w Polsce jest hasło Budujmy więzi.

O inicjatywie mogliśmy usłyszeć już w pierwszą niedzielę września, kiedy w naszych parafiach odczytywany był List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski. Na oficjalnej stronie (tydzienwychowania.pl) Tygodnia Wychowania możemy przeczytać, iż potrzeba relacji należy do najważniejszych potrzeb człowieka. Przeżywanie wiary polega na rozwijaniu relacji z Bogiem. Relacje małżeńskie i relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi mają fundamentalne znaczenie dla procesu wychowania, począwszy od wczesnego dzieciństwa. [...] Zaburzenie którejś z tych relacji wpływa w bardzo niekorzystny sposób na dojrzałość wychowanka, a negatywne skutki takich braków mogą towarzyszyć człowiekowi nawet do końca życia.

Przez wzgląd na sytuację epidemiczną, z którą borykamy się od marca br., wszelkie potrzebne materiały, które są niezbędne do prawidłowego przeżycia i przygotowania inicjatyw na ten czas, zostały przesłane do wszystkich diecezji w formie elektronicznej. Wiemy również, że inicjatorzy proponują rozważania oparte na czytaniach mszalnych i teksty modlitwy wiernych na kolejne dni tygodnia, scenariusze katechez dla trzech grup wiekowych oraz tekst konferencji dla rodziców, katechetów i nauczycieli, a wszystkie materiały zostały przygotowane przez zespół katechetów i duszpasterzy, którym przewodniczył ks. Marek Studenski.

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami przygotowanymi w ramach X Tygodnia Wychowania na terenie Twojej diecezji!

 

/eu

 

 

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#wychowanek #wychowanie #wychowawcy #rodzice #rodzicielstwo #małżeństwo
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej