Cenzura "Bożego Narodzenia"!?

2021/12/1
christmas g962ac9deb 1920
Źródło: pixabay.pl

Wycofano projekt wytycznych komunikacji wewnętrznej Unii Europejskiej, który zalecał m.in. nie używanie słów powiązanych z religią, takich jak "Boże Narodzenie" 

Dokument Komisji Europejskiej zakładał traktowanie każdej osoby równo niezależnie od płci, rasy, pochodzenia etnicznego i orientacji seksualnej. Zalecano zaprzestanie używania rozróżnienia na pannę i panią w języku angielskim a zamiast "panie i panowie" proponowano mówić "drodzy koledzy". W odniesieniu do religii wytyczne radziły aby nie zakładać, że wszyscy są chrześcijanami a jako przykład podano zastąpienie zdania "Boże Narodzenie jest stresujące" na ogólniejsze, np. "Święta są stresujące". 

Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej przyjęła wycofanie projektu z zadowoleniem ponieważ według biskupów niektóre fragmenty dokumentów "charakteryzowały antyreligijne uprzedzenia". Podkreślili, że na przykład Boże Narodzenie nie tylko jest częścią tradycji religijnych Europy, ale także rzeczywistości tego kontynentu. 

– Oczywiście wiemy, że Europa zawdzięcza swe istnienie wielu wkładom, ale z pewnością nie można zapomnieć o jednym z głównych wkładów, jeśli nie najważniejszych, jakim było chrześcijaństwo – wskazał kard. Parolin. 

 

Żródło: ekai.pl 

 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Boże Narodzenie #Unia Europejska
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej