„Chrześcijanin w świecie”. Konferencja w Gorzowie Wlkp.

2013/07/1

13 czerwca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja pt. „Chrześcijanin w świecie”. Organizatorami spotkania był Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Gorzowie Wlkp. przy współpracy z Oddziałem w Zielonej Górze. Wydarzeniu temu patronował Biskup Diecezjalny i Lubuski Kurator Oświaty.

Wśród obecnych na konferencji gościli przedstawiciele Rady Miasta Gorzowa Wlkp., dyrektorzy gorzowskich szkół, nauczyciele z terenu województwa lubuskiego oraz młodzież.

ks. dr Grzegorz Kniaź dialoguje z młodzieżą
ks. dr Grzegorz Kniaź dialoguje z młodzieżą

Tematem przewodnim konferencji był obraz i miejsce chrześcijanina-katolika w świecie współczesnym. Swoje prelekcje wygłosili: ks. dr hab. Andrzej Draguła, który mówił o Katoliku w świecie liberalnym, ks. dr Zbigniew Kobuz przedstawił zebranym Różne typy religijności, a ks. dr Grzegorz Kniaź wygłosił referat pt. W poszukiwaniu źródeł współczesnych koncepcji wolności – Wilhelma Ockhama koncepcja wolności człowieka. Na konferencji wystąpili także gorzowscy nauczyciele, mgr Rafał Bagiński przedstawił obraz Chrześcijanina w sporcie, a lic. mgr Sławomir Starzyński poruszył kwestię Współczesnego postrzegania Kościoła.

Sławomir Starzyński, przewodniczący Oddziału w Gorzowie Wlkp.,organizator spotkania i prelegent
Sławomir Starzyński, przewodniczący Oddziału w Gorzowie Wlkp.,organizator spotkania i prelegent

 

Omawiane na konferencji zagadnienia dotyczyły miejsca człowieka wierzącego – katolika we współczesnym świecie. Prelegenci starali się ukazać nie tylko istniejące w tej przestrzeni zagrożenia, ale również wskazywali na spoczywającą na człowieku wierzącym odpowiedzialność za postawy i wybory w życiu codziennym.

ks. dr hab Andrzej Draguła wygłasza swój referat
ks. dr hab Andrzej Draguła wygłasza swój referat

 

Uczestnicy konferencji
Uczestnicy konferencji

SS/MC

(ec)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#christiana #chrześcijanin #gorzów #konferencja
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej