Civitas Christiana ,,Animatorem Kultury Zamościa 2019 r.”

2020/01/7
10-miroslaw-chmiel.jpg

Podczas gali podsumowującej kulturalne wydarzenia mające miejsce w Zamościu w 2019 roku tytuł ,,Animator Kultury Zamościa 2019 r.” i statuetkę przedstawiająca postać kanclerza Jana Zamoyskiego hetmana wielkiego koronnego z wyciągnięta buławą hetmańską otrzymało Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu.

Działania Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, realizowane od 22 lat, wychodzą daleko poza statutowe działania odwołujące się do kwestii wiary. Na szczególną uwagę zasługują organizowane lub współorganizowane wydarzenia o charakterze kulturalnym. Znajdziemy tu prezentacje naukowe, wystawy fotograficzne, spotkania poświęcone zagadnieniom architektonicznym. Wiele podejmowanych działań dotyczy budowania i wzmacniania tożsamości narodowej, lokalnego patriotyzmu – brzmiała treść laudacji.

Gala Kulturalna Miasta Zamościa odbyła się 13 grudnia ubiegowego roku w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”. Wydarzenie uświetnił występ zespół „Pablopavo i ludziki”. Dziękujemy Zamojskiemu Domowi Kultury na czele z p. dyr. Januszem Nowosadem za nominacje do nagrody. Jak również całej Kapitule (na czele z p. prezydentem Andrzejem Wnukiem) za przychylenie się do niej i przyznanie nam tego wyjątkowego tytułu – mówił Łukasz Kot przewodniczący oddziału miejskiego KSCCh. Podziękowania składamy również wszystkim dziennikarzom (mediom) które promują nasze wydarzenia. Bez Waszej pracy nie docieralibyśmy z naszymi propozycjami do tak licznego grona odbiorców.

To nie jedyne wyróżnienie dla KSCCh w Zamościu. Z końcem ubiegłego roku Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych obchodziło 10-lecie swojego istnienia. W dniu 16 grudnia w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu zorganizowało doroczną Galę Inicjatyw Społecznych, podczas której rozstrzygnięto m.in. konkurs na ,,Inicjatywę Roku 2018”. Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” otrzymało wyróżnienie za realizację projektu ,,Etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, 18.04.2018 r.”.

Łukasz Kot

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#animator kultury #animator kultury zamość #kultura #nagroda #Zamość
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej