Czas to miłość. Relacja ze Świdnika

2023/02/23
20230214 113921 kadr
Fot. Marcin Sułek

14 lutego we wszystkich możliwych mediach mogliśmy słyszeć o miłości,  ale czy usłyszeliśmy czym jest prawdziwa Miłość? Na naszym spotkaniu zorganizowanym właśnie 14 lutego w sali kina Lot mieszczącego się w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku z pewnością można było się tego dowiedzieć.

Tego dnia, o czym przypomnieliśmy uczestnikom spotkania, obchodziliśmy dwie ważne rocznice. 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa - ta rocznica przypomina nam o miłości do Ojczyzny, a 14 lutego 1953 bł. Stefana Wyszyńskiego wypowiedział słowa „Postawiłem wszystko na Maryję”, będące zawierzeniem Matce Bożej Pięknej Miłości.

Za nami niezwykłe spotkanie ze świadkiem życia bł. Stefana Wyszyńskiego Panią Iwoną Czarcińską z Instytutu Prymasowskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pokaz filmu "Czas to miłość", a także prezentacja wystawy "Ukochana-Obdarowana-Wybrana". Zainteresowanie spotkaniem zgromadziło blisko 300 uczestników w sali kinowej, a ich skupienie podczas spotkania, zaangażowanie i zadawanie pytań z pewnością dają nam jako organizatorom wielką radość i upewnienie się w sensie tworzenia takich inicjatyw. Na podsumowanie zachęciliśmy młodzież do głośnej odpowiedzi na pytanie "Czas to…" - "Miłość!"

Dziękujemy Pani Irenie Okoń z Akcji Katolickiej, działającej przy Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, za wszelką pomoc i życzliwość, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Świdniku za użyczenie sali kinowej, nauczycielom, uczniom, mieszkańcom miasta za obecność.

Działalność Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego i dzisiejsze spotkanie było możliwe dzięki finansowaniu przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

/mdk

Sulek v2

Marcin Sułek

Członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Kolekcjoner pamiątek związanych z Prymasem Tysiąclecia.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Czas to miłość #Świdnik #Iwona Czarcińska #Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Civitas Christiana Lublin
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej