Dlaczego ateizm? Zaproszenie na wykład 4 września

2023/08/29
4.09.2023 R.Szopa kadr
Grafika: Renata Jakubczyńska

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana we Wrocławiu zaprasza w poniedziałek 4 września o godz.18.00 na wykład dr Rafała Szopy pt: Dlaczego ateizm? Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Staromłyńskiej 2A/U12 (Kompleks Młyna Maria).

Autor poruszy kwestie związane z przyczynami powstania i rozwoju ateizmu oraz ze sposobami jego rozumienia. Dr Szopa spróbuje całościowo zdefiniować to zjawisko.

Dr Rafał Szopa jest absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, ukończył studia magisterskie, podyplomowe oraz doktoranckie w Instytucie Filozofii Chrześcijańskiej. Studia doktoranckie z nauk humanistycznych odbył również w Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych Politechniki Wrocławskiej. Jego zainteresowania oscylują wokół metafizyki, zwłaszcza teorii partycypacji i możliwości jej zastosowania do rozwiązywania problemów filozoficznych. Poza tym interesuje się epistemologią, filozofią przyrody i filozofią Boga, zajmuje się również filozofią religii, szczególnie na metafizycznym aspekcie istnienia religii w świetle teorii partycypacji. Pracuje na Wydziale Zarządzania Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Zapraszamy na spotkanie!

 

/mdk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Rafał Szopa #ateizm #wykład #Poniedziałki na Staromłyńskiej
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej