Dzień skupienia Oddziału Okręgowego we Wrocławiu w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie

2018/07/3
civitaswkrzeszowief091.jpg

W dniu 30 czerwca br. członkowie naszego stowarzyszenia z diecezji wrocławskiej, legnickiej, zielonogórskiej i świdnickiej brali udział w corocznym dniu skupienia dla Oddziału Okręgowego we Wrocławiu. Tym razem tak jak w poprzednim roku spotkaliśmy się w pięknym sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Miejsce o niebywałym klimacie, urzekające swym pięknem, nie bez powodu uznano za Europejską Perłę Baroku. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w bazylice. Gości powitał ks. kustosz Marian Kopko. Mszę w intencji stowarzyszenia koncelebrowali: ks. dr hab. Bogusław Drożdż – asystent kościelny Oddziału Okręgowego we Wrocławiu na teren diecezji legnickiej i ks. prałat dr Krzysztof Moszumański asystent kościelny Oddziału Okręgowego we Wrocławiu na teren diecezji świdnickiej.

Po Mszy św. nasi członkowie mieli okazję zwiedzić podziemia kościoła klasztornego oraz strych i wieżę bazyliki. Są to miejsca warte zobaczenia, tak jak całe opactwo cystersów. Jest to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP. Tędy przebiega również główny Europejski Szlak Cysterski oraz Sudecka Droga św. Jakuba.

Po zwiedzaniu i wspólnym posiłku, dyrektor Oddziału Okręgowego – Piotr Sutowicz, przedstawił nam nowopowstały oddział naszego stowarzyszenia w Krzeszowie.

Nasz wspólny wyjazd zakończył wykład formacyjny ks. dr. hab. Bogusława Drożdża, którego tematem były m.in rozważania na temat wersetu z Księgi Rodzaju „Czyńcie sobie ziemię poddaną. Ks. Drożdż odniósł się tu do wymiaru naszego stowarzyszenia. Dzięki organizacjom takim jak ta, nie jesteśmy sami, nasze dzieła mogą się pomnażać społecznie. Dzięki temu, że zajmujemy się sprawami społecznymi stajemy się apostołami własnego przesłania. To daje nam bardzo duże możliwości, z których powinniśmy korzystać. Dobra materialne nie powinny przysłaniać nam tego, co ważne – Najważniejszym dobrem jest człowiek i wykonywana przez niego praca.

Mamy nadzieję, że powrócimy do Krzeszowa w przyszłym roku i polecamy to miejsce uwadze naszych członków z całej Polski.

Barbara Malinowska

Fot. Krzysztof Lewandowski

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Wrocław #cystersi #Krzeszów #Ks. Bogusław Drożdż #Piotr Sutowicz
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej