Dzień skupienia w Kielcach

2018/08/9
lml-5270.jpg

W dniu 23 czerwca br. Bazylika Mniejsza pw. Trójcy Świętej i sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego, najstarsze polskie sanktuarium, było miejscem tegorocznego Dnia Skupienia Okręgu Świętokrzyskiego – Małopolskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Magnesem, który przyciągał wiernych z całej Polski w to miejsce, były relikwie św. Krzyża. W tym bowiem klasztorze  od niepamiętnych czasów przechowuje się znaczną część drzewa krzyża, na  którym cierpiał i umarł Pan Jezus. Do Świętego Krzyża pielgrzymowali przez wieki królowie, magnaci, a zwłaszcza wierny lud polski. Składano u stóp Krzyża Świętego troski i prośby, jak i również dary dziękczynne.

Osiemdziesięciu członków naszego stowarzyszenia zgromadziło się na modlitwie, dziękując wspólnie za kolejny rok działalności Oddziału Okręgowego, prosząc o pomyślność w przyszłych latach. Po Mszy św. członkowie mieli możliwość ucałowania relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz wspólnego zwiedzania zabytków klasztornych. Był również czas na przyjacielskie rozmowy i spacery z przyjaciółmi.

Łukasz Dzięcioł

mak

 

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Dni Skupienia #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #kielce #św. Krzyż
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej