Dziś rozpoczyna się finał 20. Konkursu Biblijnego

2016/6/6

Dziś w Niepokalanowie rozpoczyna się dwudniowy finał 20 Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Do Grodu Maryi Niepokalanej przybywają już uczestnicy wraz z katechetami. Pierwszym punktem programu będzie nabożeństwo Słowa Bożego, współprowadzone przez młodych o godz. 14.00 w kaplicy św. Maksymiliana.
O godz. 15.30 finaliści przystąpią do pierwszych eliminacji, którymi będzie test składający się z 45 pytań z zakresu Pieśni nad pieśniami, Ewangelii wg św. Mateusza i Listu do Efezjan. Siedmioro najlepszych może awansować do części ustnej, która odbędzie się jutro.

Poza eliminacjami konkursowymi organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przygotowali dla uczestników m.in. koncert zespołu Siewcy Lednicy.
Podczas wieczornego Apelu Jasnogórskiego na placu przed bazyliką w Niepokalanowie zostanie zaprezentowany dar uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Ojca Świętego Franciszka. Przez cały rok, we wszystkich diecezjach, młodzi przepisywali na specjalnym materiale treść papieskiej adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium. Poszczególne fragmenty stworzyły 300-metrową całość, którą otrzyma papież podczas wizyty na Światowych Dniach Młodzieży.

Jubileusz konkursu stanowi również okazję do podsumowań i podziękowań. Corocznie w konkursie biblijnym bierze udział niemal 30 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To w dużej mierze zasługa katechetów, którzy zachęcają i mobilizują młodzież do udziału. Wielu z nich organizuje dodatkowe zajęcia, warsztaty, spotkania pozalekcyjne związane z tematyką konkursową. Dlatego organizatorzy postanowili docenić wysiłek tych, którzy w to dzieło są zaangażowani od samego początku. Dziesięcioro takich katechetów z różnych diecezji zostało zaproszonych specjalnie do Niepokalanowa, by wziąć udział w celebracji jubileuszu i odebrać podziękowania oraz pamiątkowe medale za ich wkład w sukces konkursu.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej należy do sztandarowych działań Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i od dwudziestu lat, niezmiennie, stanowi konkretną formę dotarcia ze słowem Bożym do szerokiego grona młodych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem finału.

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#finał konkursu biblijnego #Niepokalanów #XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnje
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej