Feniks 2024 – dwa wyróżnienia dla Instytutu Wydawniczego PAX

2024/04/14
CCH 4611 2 v2
Fot. Marta Karpińska

Wieczorem 13 kwietnia w Katedrze polowej Wojska Polskiego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbyła się Gala wręczenia nagrody Feniks 2024, wieńcząca XXIX Targi Wydawców Katolickich. Wśród wyróżnionych znalazł się Instytut Wydawniczy PAX.

„Nagroda Feniksa została po raz pierwszy przyznana dwadzieścia siedem lat temu. Ma za zadanie przypominać wydawcom o ich misji, a tą jest przede wszystkim ewangelizacja, a w dzisiejszych czasach – reewangelizacja” – powiedział wiceprzewodniczący Kapituły Nagrody ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski i zwrócił uwagę, że nie bez powodu Gala odbywa się w czasie, kiedy Kościół świętuje Zmartwychwstanie Chrystusa, wskazując na to, co dla chrześcijan powinno być najważniejsze.

Na Gali licznie stawili się wydawcy, autorzy, tłumacze, twórcy filmowi i wszyscy ci, którym książka katolicka oraz promocja katolickich wartości jest bliska. Do nagrody Feniksa zgłoszono w tym roku 250 pozycji w jedenastu kategoriach. Nagrodę główną – Złotego Feniksa otrzymał Adam Bujak – światowej sławy artysta fotografik, którego wiele albumów poświęconych jest Janowi Pawłowi II.

Wśród wyróżnionych publikacji znalazły się dwie książki Instytutu Wydawniczego PAX. W kategorii Nauki kościelne wyróżniono pozycję „Etyka w biznesie i katolicka nauka społeczna” pod redakcją Daniela K. Finna jako „Pouczający przegląd światowych trendów na styku moralności biznesowej i zasad wiary katolickiej. Zestaw praktycznych wskazówek pomagających połączyć potrzebę etycznego zachowania i osiągania wymiernych efektów ekonomicznych w działalności gospodarczej.” W kategorii Książka dla dzieci i młodzieży wyróżniono komiks „Cyfrowy uczeń. Carlo Acutis i Eucharystia” Philipa Koslowskiego – „Komiksowa historia niezwykłego chłopca, który swoje młode życie poświęcił głoszeniu prawdy na temat niezwykłości i piękna Eucharystii. Intrygujący obraz współczesnego przykładu świętości, który inspiruje rzesze młodych chrześcijan.” Gratulujemy!

 

 

/mdk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#IW PAX #Feniks #wyróżnienie #Etyka w biznesie #Cyfrowy uczeń #Targi Wydawców Katolickich 2024
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej