Fenomen Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w TVP Polonia

2016/05/26

O fenomenie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej rozmawiali 25 maja z Markiem Zającem, na antenie TVP Polonia, Sławomir Józefiak – twórca konkursu, wiceprzewodniczący Rady Głównej Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” i Marcin Kluczyński z zespołu koordynującego OKWB.

W bieżącym roku mija 20 lat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Formuła zaproponowana młodym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” dwie dekady temu cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Co roku 30 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych odpowiada na zaproszenie organizatorów do pogłębionego studium Pisma Świętego i sprawdza swoją wiedzę w poszczególnych eliminacjach. O fenomenie tego dzieła rozmawiali 25 maja z Markiem Zającem, na antenie TVP Polonia, twórca konkursu Sławomir Józefiak i Marcin Kluczyński z zespołu koordynującego OKWB. Przedstawiciele “Civitas Christiana” opowiedzieli m.in. o rozmachu konkursu, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród kolejnych pokoleń Polaków i szczegółach dotyczących tegorocznej edycji. Z okazji jubileuszu biblijnych zmagań, młodzi ze wszystkich diecezji przygotowali specjalny dar dla papieża Franciszka. – W każdej diecezji na fragmentach materiału przepisywano treść papieskiej adhortacji Evangelii Gaudium. Poszczególne elementy stworzą 300-metrową całość, która zostanie podarowana Ojcu Świętemu – poinformował Sławomir Józefiak.

Finał 20. edycji Konkursu Biblijnego zaplanowano na 6-7 czerwca br. w Niepokalanowie. Weźmie w nim udział troje przedstawicieli każdej diecezji, wyłonionych w ramach etapów diecezjalnych. Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia czy matematyka i wiele innych. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Fundatorem głównych nagród w finale jest firma Grupa Inco SA. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej należy do sztandarowych działań Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i od dwudziestu lat, niezmiennie,  stanowi konkretną formę dotarcia ze słowem Bożym do szerokiego grona młodych.

Materiał do obejrzenia na stronie stacji TVP POLONIA:
HALO POLONIA, 25.05.2016

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Biblia #civitas christiana #Halo Polonia #konkurs biblijny #Marek Zając #Pismo Święte #Sławomir Józefiak #TVP Polonia #XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej