Figura Matki Bożej Fatimskiej ponownie w podróży dookoła świata

2022/01/3
married g0bcbd1969 1920
Źródło: pixabay.pl

Po przerwie spowodowanej pandemią figura Matki Bożej Fatimskiej ponownie wyruszy w podróż dookoła świata. Na trasie zaplanowane jest 14 krajów m.in. Portugalia, Stany Zjednoczone, Francja, Nikaragua, Argentyna, Włochy, Chile, kraje Kaukazu, Hiszpania oraz Kolumbia.

Sanktuarium fatimskie przekazało, że w przypadku głównej figury znajdującej się w bazylice nie przewiduje się w tym roku żadnego wydarzenia z jej udziałem. 

Pierwsza pielgrzymująca figura Matki Bożej Fatimskiej została wykonana zgodnie ze wskazaniami siostry Łucji [jednej z trojga dzieci, którym w 1917 roku ukazała się Matka Boża - KAI]. Została przekazana przez biskupa Leirii i uroczyście ukoronowana przez arcybiskupa Évory 13 maja 1947 roku. Od tego czasu figura wielokrotnie przemierzała świat, niosąc ze sobą przesłanie miłości i pokoju.

Idea pielgrzymki sięga 1945 roku, tuż po zakończeniu II wojny światowej, kiedy to proboszcz z Berlina zaproponował, aby figura Matki Bożej Fatimskiej przemierzyła wszystkie stolice oraz miasta-biskupstwa Europy, aż do granicy z Rosją. Pomysł ten został podjęty w kwietniu 1946 roku przez luksemburską przedstawicielkę Międzynarodowej Rady Katolickiej Młodzieży Żeńskiej, a w następnym roku, w dniu koronacji, figura rozpoczęła swoją pierwszą podróż.

Po ponad pół wieku pielgrzymek, podczas których figura odwiedziła 64 kraje na różnych kontynentach, niektóre z nich kilkakrotnie, rektorat sanktuarium fatimskiego postanowił, że nie będzie ona już w drodze, z wyjątkiem nadzwyczajnych okazji, takich jak Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

W odpowiedzi na liczne prośby z całego świata powstało już 13 kopii oryginalnego wizerunku Dziewicy Pielgrzymującej.

 

Źródło: kai.pl 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Fatima #pielgrzymka #Maryja
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej