Finał 19 edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji C.K. Norwida w Ostrołęce

2013/05/9

Już 19 lat w murach Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ostrołęce rozbrzmiewa trudna ale jakże piękna ,ponadczasowa poezja C.K. Norwida. Jej treści religijno – patriotyczne i dziś dają wiele do myślenia. Chciałoby się powiedzieć Narodzie obudź się, weź to , co już dawno było Ci dane przez naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa , a o czym, w swej poezji przypomina nam Norwid. Weź Dekalog i żyj zgodnie z Jego prawami.
27 kwietnia odbył się finał 19 edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji C.K. Norwida. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych z terenu 5 powiatów : ostrołęckiego, ostrowskiego, wyszkowskiego, przasnyskiego i makowskiego. Jury , które obradowało w składzie: W.J. Mikulski – norwidolog, poeta, Ks. Robert Kaim SAC, E.M. Pliszka – Późniewska – norwidolog, M.J. Kusiak – organizator konkursu przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:
– w grupie wiekowej – gimnazja: I miejsce Karolina Gwiazdowska, II miejsce Monika Sęk, III miejsce Wiktoria Bubrowiecka, wyróżnienie Paulina Czaplicka.
– w grupie wiekowej szkoły średnie : I miejsce Marta Denkiewicz i Sara Głosek, II miejsce Kinga Kuprajtys i Natalia Zdziera, III miejsce Klaudia Jędrzejczyk.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody w postaci albumów „Najpiękniejsze miejsca w Polsce i na świecie”, encyklopedii PWN , i tomików wierszy Norwida.


Sponsorami nagród byli Urząd Miasta w Ostrołęce, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce , Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i sponsorzy prywatni. Wszystkim sponsorom za życzliwość i wsparcie finansowe , serdecznie dziękujemy.

© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej