Gala wręczenia 77. Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka już za chwilę!

2024/06/14
20240614 092214
Fot. Emilia Bernaciak

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na uroczystość wręczenia 77. Nagrody imienia Włodzimierza Pietrzaka. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2024 o godzinie 18:00 i będzie w całości transmitowane na kanale YT „Civitas Christiana TV”.

Nagroda jest przyznawana od 1948 roku za wybitną twórczość naukową, artystyczną, literacką, osiągnięcia w pracy formacyjnej, kulturalno-społecznej i edukacyjnej, będące świadectwem uniwersalnych wartości i postaw ludzkich, chrześcijańskich i patriotycznych.

W tym roku Kapituła przyznała nagrodę następującym Laureatom:

Panu Łukaszowi Krupskiemu – za wybitną twórczość rzeźbiarską, będącą owocem wiary i talentu, świadectwo troski o piękno oraz pielęgnowanie doświadczenia sacrum w sztuce. 

Wydawnictwu Biały Kruk – za rzetelną działalność na rzecz polskiej kultury, ofiarną pracę edukacyjno-wydawniczą, a w szczególności niestrudzone upowszechnianie wiedzy o polskiej historii oraz narodowej i religijnej tożsamości. 

Muzeum i Ośrodkowi Dokumentacji Życia i Kultu bł. Księdza Jerzego Popiełuszki –  w 40. rocznicę męczeńskiej śmierci duszpasterza ludzi pracy - za konsekwentnie realizowaną misję upamiętnienia Jego postaci i nauczania społecznego oraz wytrwałe budowanie żywego, międzypokoleniowego pomnika błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Link do transmisji:

/eb

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#nagroda #Nagroda im. Pietrzaka #gala #transmisja #Pietrzak
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej