Ich życie zależy od nas!

2020/10/26
AdobeStock 200852584 v2

Trybunał Konstytucyjny w dniu 22 października uznał niezgodność przesłanki eugenicznej do aborcji z ustawą zasadniczą. Oznacza to, że życie wygrało. Wygrało z symptomami cywilizacji śmierci. Ale przed nami jeszcze dużo do zrobienia.

Osoby niepełnosprawne i ich rodziny wciąż nie są na tyle objęte odpowiednią troską w naszym kraju, aby po prostu świętować. Radość – tak, bo życie zwyciężyło, głos najsłabszych został, w świetle prawa, uszanowany, istnienia ludzkie ocalone. Triumfalizm – nie, ponieważ zbyt wiele cierpienia ludzkiego kryje się za pojedynczymi dramatami rodzin. Ich strach i niepewność, a często bezradność, zasługują na najwyższy stopień naszej wspólnej mobilizacji i miłości. Nie w słowach, ale w czynach.

Środowisko Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” staje po stronie najsłabszych, biorąc pod uwagę prawo nienarodzonego dziecka. Prawo do życia. Konstytucja gwarantuje każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, bez wyjątku. I nie może istnieć żadna kategoria, również medyczna, która by sytuowała dziecko w łonie matki na marginesie prawa, gdzie czeka na nie rychła śmierć. Na to nigdy w cywilizowanym świecie nie powinno być zgody.

Budując społeczeństwo bazujące na odpowiedzialności i miłości, wspieramy prawo do życia od poczęcia. Wyrazem uznania dla godności tych, których decyzja Trybunału ratuje przed unicestwieniem, niech będą także nasze grafiki, prezentowane w mediach społecznościowych. Zachęcamy do ich udostępniania w geście jedności z dziećmi, które potrzebują naszego działania, bo to od naszej niezłomności zależy ich życie.

 

/mwż

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#pro-life
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej