Inspiracje muzyczne

2015/06/17

W poniedziałek 15 czerwca br., w sali koncertowej PSM I st. im. E. Młynarskiego w Augustowie odbył się Finał VI Regionalnego Konkursu Plastycznego „Inspiracje Muzyczne”,  który jest artystyczną formą podsumowania koncertów przygotowywanych przez społeczność tej szkoły dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki pomocy i życzliwości Pana Dyrektora PSM w Augustowie Dariusza Michałowskiego po raz kolejny udało się zorganizować Regionalny Konkurs Plastyczny „Inspiracje Muzyczne”. Nauczycielka tej szkoły – Bożenna Szumska-Niewiadomska (członkini Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Augustowie), już od kilkunastu lat organizuje koncerty muzyki poważnej dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z terenu Augustowa i Suwałk. Na bazie tych koncertów narodził się pomysł organizacji konkursu plastycznego.

Jej pomysł, aby poprzez  koncerty integrować środowiska osób zdrowych i niepełnosprawnych okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Obie grupy są bardzo zadowolone z takiej formuły współpracy Młodzi muzycy mają możliwość występów na scenie przed prawdziwą publicznością. Sala koncertowa podczas gali jest wypełniona po brzegi. Słuchaczami są uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz ze swoimi opiekunami. O dobroczynnym wpływie, który te kontakty pozostawiają w osobach niepełnosprawnych i o satysfakcji koncertujących uczniów najlepiej wiedzą oni sami.

Konkurs Plastyczny „Inspiracje Muzyczne”, to nic innego (i aż!) – jak pokazanie poprzez prace plastyczne, tego – co osoby niepełnosprawne słyszały w czasie koncertów. Autorzy prac zrobili to wspaniale.

W tym roku prace oceniało Jury w składzie: Przewodnicząca Jury – Bogusława Wencław /KSCCh Białystok/, Roman Majewski / KSCCh Białystok/, Małgorzata Jarmoszko /WTZ w Augustowie/, Lilianna Zielińska /TPD Suwałki/, Ewa Wołczek /PSM Suwałki/, Agata Sidorowicz /PSM Suwałki/.
Patronat nad VI Regionalnym Konkursem Plastycznym „Inspiracje Muzyczne” sprawowało Starostwo Powiatowe w Augustowie.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Augustowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Suwałkach.

Patronat medialny objął portal: www.augustow24.pl – Zbigniew Bartoszewicz

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Augustów #Białystok #Bożenna Szumska-Niewiadomska #civitas christiana #koncerty #muzyka #VI Regionalny Konkurs Plastyczny „Inspiracje Muzyczne”
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej