Jak promować Niezłomnych?

2014/03/5

Nie tylko koncerty, pokazy filmowe i jeden z najbardziej okazałych w kraju marszy uświetniły obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu. Wrocławski Oddział „Civitas Christiana” również włączył się w upamiętnienie Niezłomnych, organizując 3 marca dyskusję młodych działaczy zajmujących się tą tematyką.

S0895283Na sali spotkali się przedstawiciele trzech środowisk ściśle związanych z przywracaniem prawdy o żołnierzach II konspiracji: Stowarzyszenia Odra-Niemen, kibiców WKS Śląsk Wrocław oraz Projektu „Brygada”. Debata odbyła się w ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego „Kwadrat”. Dyskutowaliśmy o tym, czy jest szansa, by wiedza o walce, jaką toczyli Niezłomni, przedarła się do świadomości społeczeństwa. Zastanawialiśmy się także, jakimi drogami ten cel uzyskać. Stowarzyszenie Odra-Niemen przedstawiało swoje dotychczasowe akcje edukacyjne i akcję paczkową dla kombatantów na Kresach. Przedstawiciel kibiców ukazał liczne inicjatywy swojego środowiska, które stworzyły obraz zupełnie odmienny od mainstreamowych wyobrażeń o „kibolach”. Bardzo ciekawa, w kontekście nowych form nauczania historii, była prezentacja Projektu „Brygada”, czyli rajdu rowerowego śladem Brygady Świętokrzyskiej NSZ.

S0805270Za rok wrocławski „Civitas Christiana” z pewnością po raz kolejny włączy się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Cześć i chwała Bohaterom!

Mateusz Zbróg

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych #Wrocław #Żołnierze Wyklęci
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej