Już wkrótce Finał 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2023/05/29
plakat A3 poziom konkurs wiedzy
Fot. Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"

Już niedługo, bo 5-6 czerwca 2023 r. w Niepokalanowie odbędzie się Finał 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tym roku na zaproszenie do lektury Pisma Świętego odpowiedziało 8 tys. uczniów z 960 szkół.

Zmagając się z zakresem tegorocznej edycji – Księgą Powtórzonego Prawa i Listem do Hebrajczyków – uczniowie z wszystkich diecezji kolejny raz przeżyją przygodę z Bożym Słowem. Czekać będą na nich bardzo ciekawi goście, ale także rówieśnicy, których poznali na Spotkaniu Młodych z Biblią na Jasnej Górze oraz przy okazji innych warsztatów organizowanych na przestrzeni całego roku szkolnego.

Finał rozpocznie się tradycyjnie w poniedziałek Nabożeństwem Słowa Bożego, które poprowadzi ks.  Dariusz Kucharek z Drohiczyna. Podczas tegorocznej edycji przewidzianych jest sporo niespodzianek, m.in. spotkanie z biskupem Wisławem Lechowiczem – Ordynariuszem Polowym Wojska Polskiego, a świadectwem podzieli się ks. Rafał Kaniecki – Kanclerz Kurii Biskupiej Ordynariatu Polowego w Polsce. Będzie także okazja do spotkania z panem Michałem Kondratem, reżyserem filmu „Prorok”, oraz jego aktorami. Chwilę wytchnienia i rozluźnienia po etapie pisemnym konkursu zapewni uczestnikom franciszkański Rapp Session, czyli koncert FRS. Jednakże, jak zawsze, centralną częścią Finału jest wspólna Eucharystia w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, tym razem pod przewodnictwem ks. abp. Adriana Galbasa z archidiecezji katowickiej.

Zwieńczeniem spotkania będzie uroczysta Gala Finałowa, która wyłoni najlepszych z siedmiu laureatów z całej Polski. Otrzymają oni możliwość podjęcia studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) na wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe. Nie zapominajmy jednak, iż największą wygraną jest spotkanie z żywym Słowem Bożym i ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo tego, że Pismo Święte jest rzeczywistą księgą życia.

Poniżej zamieszczamy pełny program:

 

/ab

Beata Zembrzycka kwadrat

Beata Zembrzycka

Zastępca dyrektora Instytutu Biblijnego Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”, szczęśliwa żona i mama Hani i Zosi.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" #OKWB #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #Niepokalanów #finał konkursu biblijnego
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej