Odliczamy do V Festiwalu KNS. Od teorii do praktyki!

2021/06/15
FKNS E CIV

24 i 25 września 2021 roku zapraszamy na „V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Od teorii do praktyki”. Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się dwie debaty eksperckie, a także warsztaty o wymiarze praktycznym. Rejestracja rusza już dziś!

Główny cel Festiwalu to integracja środowisk związanych z Katolicką Nauką Społeczną, to także przestrzeń do dialogu dla przedsiębiorców, polityków, wykładowców akademickich i wszystkich tych którzy swoim działaniem tworzą przestrzeń, do wcielenia zasad KNS w praktykę społeczną. Pragniemy pobudzić świadomość społecznej dyskusji, która inspiruje do mądrego wykorzystania Katolickiej Nauki Społecznej wobec wyzwań we współczesnym świecie.

Widzimy, jak Polacy są permanentnie karmieni podziałami, różnice są wzmacniane, a dialog redukowany. Jakie są źródła prawdziwych podziałów: kultura, ekonomia, a może społeczeństwo? Czy mają wyłącznie podłoże polityczne? O tym w I Debacie Eksperckiej.

W II Debatę Ekspercką zdecydowanie najchętniej wsłuchają się przedsiębiorcy. Będzie to dyskusja o nieprecyzyjności przepisów prawnych oraz instytucjonalności.

Podczas uroczystej gali  w pierwszym dniu festiwalu wręczone zostaną wyróżnienia „Bonum et Lucrum” (Dobro i zysk), dedykowane przedsiębiorcom, którzy służą dobru wspólnemu, aktywnie wspierając działania na rzecz relacji społecznych opartych na wartościach moralnych i szacunku do drugiego człowieka. Nagrodzona zostanie także najlepsza publikacja z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.

Więcej szczegółów już wkrótce, a dzisiaj zapraszamy Państwa do rejestracji na wydarzenie pod linkiem: https://festiwalkns.pl/wydarzenie/v-festiwal-katolickiej-nauki-spolecznej/

/mwż

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#debaty eksperckie #warsztaty #od teorii do praktyki #Bonum et Lucrum
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej