Kolejne diecezje rezygnują z tradycyjnej kolędy

2021/12/11
pastoral visit gd3759ada0 1920
Źródło:pixabay.pl

Coraz więcej diecezji wydaje wytyczne co do organizacji wizyt duszpasterskich w tym sezonie. Biskupi rezygnują ze standardowej formy odwiedzin wiernych w domach. 

Ze względu na pandemię istnieją trzy możliwości zorganizowania wizyty duszpasterskiej, z których mogą korzystać księża w poszczególnych parafiach. Pierwsza opcja to wspólna msza do wiernych z jakiegoś określonego terytorium (bloku, osiedla, miejscowości), kolejna to wizyta księdza jedynie na zaproszenie wiernych. Trzecia opcja to standardowa wizyta u wszystkich jeżeli pozwalają na to okoliczności. W poprzednim roku wiele diecezji zdecydowało się zrezygnować z tradycyjnej formy. 

W tym roku prawdopodobnie w większości diecezji sytuacja się powtórzy. Z tradycyjnej kolędy zrezygnowały już m.in. archidiecezja lubelska, diecezja bielsko-żywiecka, archidiecezja gnieźnieńska, diecezja bydgoska. Część diecezji jeszcze nie wydało oświadczeń w tej sprawie. 

Biskup Krzysztof Włodarczyk przypomina, że mimo zmian w formie przeprowadzania wizyty duszpasterskiej nadal jest to okazja do rozmowy i podjęcia ważnych tematów dla wspólnoty parafialnej. 

 

Źródło: ekai.pl

/ut

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#diecezja #kolęda
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej