Ks. prof. Skrzypczak o walce Jana Pawła II o małżeństwo i rodzinę. Zapraszamy na wykład

2023/12/14
Jan Pawel II zapomniany 3 grafika

Trzeci wykład z cyklu „Jan Paweł II zapomniany?” odbędzie się 16 grudnia 2023r. o godz. 10:00 w siedzibie koszalińskiego oddziału Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Wykład poprowadzi ks. dr hab. Robert Skrzypczak, prof. AKW.

Tematem spotkania będzie „Pokochałem ludzką miłość”. Jana Pawła II bój o małżeństwo i rodzinę.

Małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości” – pisał Papież Jan Paweł II. Myśl ta stanowiła zawsze  ideę przewodnią jego działalności, zarówno na wiejskim wikariacie, jak i w środowisku akademickim, w duszpasterstwie służby zdrowia, wreszcie jako profesora, biskupa i następcy św. Piotra w Kościele powszechnym. Jego filozofia i teologia miłości stanowią coś w rodzaju procesu terapeutycznego dla dzisiejszego pokolenia. Był świadomy tego, że bój o przyszłość ludzi będzie bojem o rodzinę, o prawo nadawania postaci i treści tej fundamentalnej osobotwórczej wspólnocie. Wiedział, że delikatne kwestie ludzkiej tożsamości, seksualności i wzajemnych odniesień wymagają oparcia w gruntownym pojęciu osoby. Społeczeństwo zależy od rodziny. Jak mówił, „ugodzone w rodzinę nie ma przyszłości”. Jak prorok wieścił, że „przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę.

Zapraszamy już w tę sobotę do Koszalina na ul. bpa Czesława Domina 12/4. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, wkrótce opublikujemy nagranie wykładu.

Spotkanie organizowane jest przez Instytut Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oddział w Koszalinie w ramach cyklu "Jan Paweł II zapomniany?" Spotkania są realizowane w ramach projektu "Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy: jubileusz 900-lecia".

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Koszalin #Civitas Christiana Koszalin #Jan Paweł II #uniwersytet #wykład #ks. Robert Skrzypczak #małżeństwo #rodzina
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej